Як переписати налаштування BIOS.

Базова система введення/виведення - BIOS - використовується тільки для тестування обладнання та його початковій ініціації при включенні комп'ютера. Потім вона передає управління основній операційній системі і завершує свою роботу. На відміну від основної системи, базова зберігає свої настройки не на жорсткому диску, а в одній з мікросхем материнської плати. Їх можна перезаписати з використанням панелі налаштувань BIOS.
Інструкція
1
В панель налаштувань базової системи введення/виводу можна потрапити тільки під час роботи BIOS, тобто після включення комп'ютера, але до завантаження основної ОС. Тому, якщо основна система вже запущена, ініціюйте перезавантаження комп'ютера - розкрийте головне меню і виберіть у ньому відповідний пункт.
2
Після завершення роботи ОС BIOS почне перевірку обладнання і на екрані з'являться інформаційні повідомлення про це. Дочекайтеся, коли закінчаться всі POST-запити і в ліву нижню частину екрану BIOS англійською мовою виведе пропозицію натиснути кнопку Delete для входу в панель налаштувань. Ця клавіша використовується для подачі команди найчастіше, але можливі й інші варіанти - F2, F10, F1, Esc, Ctrl + Alt, Ctrl + Alt + Esc, Ctrl + Alt + Ins.
3
Базова система буде очікувати натискання дуже недовго - секунду-другу - тому момент легко пропустити. Щоб цього не сталося, або починайте періодично натискати потрібну клавішу відразу після появи на екрані POST-запитів, або орієнтуйтеся на світловий сигнал - клавіатура підморгне усіма світлодіодами в потрібний момент.
4
В панелі налаштувань зміните потрібні установки, а потім вийдіть з неї із збереженням змін. Зробити це можна, вибравши в меню відповідний пункт або натиснувши «гарячу клавішу» - яка саме клавіша або комбінація призначена цієї операції у вашій версії BIOS, можна дізнатися з напису у верхній частині панелі. Цей напис присутній майже на кожній сторінці всіх розділів налаштувань.
5
Є можливість замінити всі налаштування заводськими без використання панелі установок базової системи введення/виводу. Для цього хвилин на 10 вийміть з її гнізда акумуляторну батарею на материнській платі або переставте перемичку - джампер - поруч з цією батарейкою. Цей джампер повинен бути позначений написом CLR_CMOS або просто CCMOS.