Як перейменувати музику.

Файли з музичними треками, записані з CD-дисків або завантажені з інтернету, можуть мати назви, які не дають уявлення про їх вміст. Перейменування файлів - завдання досить проста, вирішується за допомогою власних засобів операційної системи. Якщо ж потрібно перейменувати досить велика кількість об'єктів або змінити прописані в них mp3-теги, доведеться скористатися яким-небудь спеціалізованим додатком.
Вам знадобиться
  • Додаток Flash Renamer.
Інструкція
1
Перейменувати один або кілька музичних файлів можна звичайним способом. Клікніть потрібний об'єкт правою кнопкою миші і виберіть у сплив меню рядок «Перейменувати» або виділіть його в списку файлів і натисніть кнопку F2. Файл-менеджер включить режим редагування назви - наберіть потрібний текст і натисніть клавішу Enter.
2
Описаний спосіб використовує можливості менеджера файлів операційної системи, але багато програм для відтворення музики також мають вбудовану функцію редагування. Наприклад, в програвачі The KMPlayer для її виклику потрібно рядок списку відтворення натиснути правою кнопкою миші, розкрити в меню розділ «Управління пунктами списку» і вибрати команду «Перейменувати». Діалог перейменування можна викликати і сполучення клавіш Alt + R. Помінявши назва файлу в цьому діалозі, натисніть кнопку OK.
3
Спеціалізовані програми можуть змінювати назви файлів в пакетному режимі, тобто застосовувати цю операцію не до одного, а до всього вмісту папки або будь виділеної групи об'єктів. При цьому назви пісень зчитуються з самого файлу - в ньому містяться теги з назвою, виконавцем, назвою альбому і номером треку. Програмі можна задати шаблон, по якому з усіх цих даних вона становитиме нове найменування файлу.
4
Наприклад, якщо ви встановите додаток Flash Renamer, то в контекстне меню папок додасться пункт Open with Flash Renamer - виберіть його, клікнувши правою кнопкою іконку каталогу, в якому лежать редаговані файли. Потім клацніть кнопку Music і в списку Style виберіть один з встановлених шаблонів або поставте відмітку в полі Custom і самі складіть потрібний.
5
У правій панелі вікна програми виділіть всі файли або потрібну групу і натисніть кнопку Rename. Програма зробить все необхідне і відобразить звіт про результати операції.
6
Редагувати можна і теги всередині музичних файлів - програвач при відтворенні відображає назву, виконавця та альбом, зчитуючи їх з цих тегів. Для таких операцій теж існують спеціальні програми. Описаний вище Flash Renamer - додаток універсальне, в ньому є маса функцій для самих різних пакетних операцій з файлами, включаючи і редагування тегів. Щоб відкрити форму їх, виберіть у меню вкладку Mp3 Tagger.
7
Виділіть у правій панелі потрібний файл і заповніть поля форми в лівій панелі - тут є можливість вказати номер трека, його назву, виконавця, назва альбому, рік випуску, жанр і власні коментарі. Якщо вихідні теги порожні, то все що вам хочеться заповнити, треба набрати самостійно, а якщо ні - в цих полях вже будуть значення, їх можна підкоригувати. Коли все буде готово, натисніть Write Tags.