Як вести репортаж.

Між журналістами завжди була і є гостра конкуренція в боротьбі за суперцікавим, наісвежайшая новина, яка може стати сенсацією. Існують певні хитрощі побудови гарного репортажу.
Вам знадобиться
  • - план проведення репортажу;
  • - інформація про що у ньому осіб;
  • - диктофон;
  • - фотокамера.
Інструкція
1
Складіть заздалегідь перелік питань, які ви будете задавати опитуваним людям. Ви повинні пам'ятати їх напам'ять, щоб щохвилини не заглядати в шпаргалку.
2
Якщо намічається широкомасштабне підприємство, підготуйте докладний список з іменами і прізвищами тих, кого ви збираєтеся проінтерв'ювати. Непогано б володіти про них хоч який-небудь частиною інформації: що це за люди, чим вони займаються, що примітного внесли вони в ту чи іншу сферу розвитку суспільства.
3
Проявляйте активність і наполегливість, будьте завжди напоготові. Якщо вам невідомо, коли і де з'явиться цікавить вас об'єкт, займіть найбільш вигідне місце якомога раніше, зірко спостерігайте за тими, хто прибуває колегами.
4
Як тільки ваша мета з'явиться в зоні доступності, сміливо «наступайте» з переможним кличем - кличте людини, яка вас цікавить, по імені. Не забувайте, що ви вступили в жорстку конкуренцію з безліччю журналістів.
5
Не бійтеся проявляти чудеса імпровізації. Якщо, наприклад, людина веде себе не так, як ви того очікували, постарайтеся звести все до жарту, гумор - відмінний спосіб згладити будь-які гострі кути.
6
Проводячи будь-яке опитування, не забувайте про етичні норми, не слід нав'язувати людині ті питання, на які він не хоче відповідати. Умійте тактовно переводити розмову в інше русло.
7
Намагайтеся триматися дружелюбно з вашими колегами-журналістами. Адже ситуація може бути дуже мінлива і, можливо, якась новина, що стосується вашої роботи, прийде до вас саме від них.
8
Ведення репортажу, як правило, передбачає звернення до глядачів або радіослухачам. Будьте готові до того, щоб без зайвої метушні, чітко і виразно вимовляти підготовлену промову.
9
Не забудьте про додаткові супутніх технічних засобах забезпечення висвітлення події (наприклад, про диктофон або фотокамері).
10
Стримуйте свої емоції в процесі ведення репортажу, особливо негативні, пам'ятайте, що легка посмішка і спокійне доброзичливе вираз обличчя - найкраща візитна картка гарного репортера.
Зверніть увагу
Заводите знайомства з представниками зі зв'язків з громадськістю. Це буде корисно для вашої подальшої кар'єри.
Корисна порада
Одягайтеся відповідно заходу, на якому ви будете перебувати. Зазвичай для репортера прийнятний діловий стиль одягу.