Як впоратися з весняною алергією.

Весняна алергія не представляє небезпеки ні для життя, ні для здоров'я, але може сильно докучати людині. Погодьтеся, нікому не сподобається, якщо раптом починають нестримно свербіти очі, набрякає носоглотка, та ще постійний нежить і чхання. Тут вже не до радощів з приводу розквітання природи після довгої обридлої зими.
Інструкція
1
Постарайтеся якомога менше перебувати на вулиці. Так, це дуже прикро, адже за вікном така краса. Скрізь вирує молода, клейка зелень, розпускаються квіти. Але там же і пилок, ваш найлютіший ворог. Тому, якщо можете, сидите вдома, виходьте лише зрідка на короткий час. Кращий час для прогулянок - після дощику, коли пилок надійно прибита до землі.
2
Постійно робіть вологе прибирання. «Пилок» і «пил» недарма однокореневі слова. Разом з частинками пилу ваш ворог переноситься по будинку, забираючись всюди. Прибити його, позбавивши летючості, може тільки волога. Килими та килимові доріжки краще сховати в комору або на час віддати родичам.
3
Найчастіше приймайте душ або ванну. Якщо у вас волога шкіра і волосся, пилку буде дуже важко потрапити у ваші дихальні шляхи. В крайньому випадку, намагайтеся частіше обполіскувати обличчя. Корисно також регулярно промивати носоглотку.
4
Чи не сушіть випрану білизну, одяг на відкритому повітрі, наприклад, балконі або лоджії. На ваші речі обов'язково осяде пилок. Нехай її буде зовсім небагато, для ініціації чергового нападу алергії цілком вистачить. Сушку проводите у ванній кімнаті або в коридорі (натягнувши там мотузки). Нехай це не дуже естетично, зате для здоров'я корисніше.
5
При необхідності приймайте антигістамінні препарати. Їх перелік дуже широкий. Сучасні препарати (наприклад, «Кларитин», «Зіртек», «Цетрин»), хоч коштують дорожче препаратів першого покоління («Супрастин», «Тавегіл», «Димедрол»), але зате більш ефективні. До того ж вони, на відміну від своїх попередників, не викликають деяких побічних ефектів на кшталт сильної сонливості. Але, зрозуміло, постарайтеся не зловживати ліками.
6
Зверніться за консультацією до кваліфікованого лікаря-алерголога. Було б дуже добре, якби вдалося з'ясувати, який саме алерген провокує у вас напади сінної лихоманки. Тоді, тимчасово виключивши зі свого раціону продукти, що сприяють посиленню її нападів, ви домоглися б поліпшення стану.
7
Якщо ж весняна алергія настільки сильна, що ніякі з перерахованих методів не приносять суттєвого полегшення, постарайтеся на кілька тижнів виїхати на Крайню Північ. Перечекайте там, поки цвітіння рослин-алергенів не закінчиться, і тільки потім поверніться додому.