Як пересадити алоказию.

Алоказия - один з представників сімейства ароїдних. Це тропічна рослина квітникарі полюбили за його величезне листя з яскравими прожилками, що володіють великою декоративністю. Щоб алоказия радувала соковитою зеленню, її необхідно своєчасно пересаджувати. Як правило, це потрібно робити щорічно і бажано навесні. Пересадка цієї рослини має свої нюанси, які слід неухильно дотримуватися.
Вам знадобиться
  • - горщик;
  • - універсальний або спеціальний грунт для ароїдних;
  • - керамзит;
  • - пісок;
  • - мох сфагнум;
  • - вермикуліт;
  • - активоване вугілля;
  • - рукавички.
Інструкція
1
Підберіть горщик для алоказии. Краще зупинити свій вибір на високою і не дуже широкої ємності, оскільки коріння у цієї рослини вельми довгі. Якщо його помістити в низький і широкий горщик, дуже швидко буде потрібно перевалка в нову ємність. Не забувайте, що горщик повинен бути на пару сантиметрів в діаметрі більше старого. Посадка в дуже велику ємність вкрай небажана, оскільки грунт буде довго просихати, від чого може виникнути її закисание. Все це істотно сповільнити зростання алоказии, коріння якої вкрай чутливі до перезволоження.
2
Зробіть в горщику дренажні отвори. Не у всіх квіткових горщиках вони спочатку є. Як правило, в керамічних вони вже є. У пластиковому горщику отвори можна зробити за допомогою розпеченого цвяха.
3
Підберіть субстрат для алоказии. Можна придбати вже готовий грунт для ароїдних в спеціалізованому магазині. Але краще приготувати його самостійно. Субстрат для цієї рослини повинен бути легким і повітряним. У ролі основи може виступати будь-який живильний грунт. Додайте до нього просіяний пісок, мох сфагнум і вермикуліт в пропорції 1: 0,3: 0,3: 0,3. Все ретельно перемішайте.
4
Гранично акуратно вийміть алоказию зі старого горщика. Важливо не пошкодити її коріння. Якщо ви пересаджує рослина в перший раз після покупки, струсіть з коренів грунт і зверніть увагу на їх підставу. При виявленні тканинної оболонки видаліть її.
5
Огляньте коріння. Вони повинні бути щільні, пружні і світлі. Гнилі, сухі і сірі коріння необхідно зрізати, оскільки вони є мертвими. Місце зрізу можна припудрити товченим активованим вугіллям.
6
Підготуйте дренаж. Промийте під проточною водою керамзит і покладіть його на дно горщика. Висота дренажу, як правило, становить близько 2-3 сантиметрів. Насипте на дренаж трохи приготованого субстрату і помістіть на нього алоказию. Потім по колу заповніть грунтом всі проміжки між країнами рослини і стінками горщика. При засипанні субстрату стежте, щоб коренева шийка алоказии була заглублена. Вона повинна бути в один рівень з грунтом.
7
Чи не поливайте алоказию відразу ж після пересадки. Полив варто робити тільки тоді, коли грунт просохне на третину ємності горщика. Якщо пересадку виробляти строго по даній інструкції, алоказия через кілька днів активно пуститься в зростання.
Зверніть увагу
Щоб алоказия добре перенесла пересадку, обприскати її «Епін». Сік алоказии отруйний, він може подразнювати слизові оболонки і спровокувати дерматит, тому пересадку виконуйте тільки в рукавичках.
Корисна порада
Якщо старий грунт погано струшується з коренів, опустіть їх в тазик з теплою водою на кілька хвилин, а потім просто промийте їх.