Як одягати новонародженого в пологовому будинку.

У майбутніх мам, причому необов'язково тих, які чекають першу дитину, але й у досвідчених, завжди багато сумнівів і питань. Дуже часто вагітні жінки вирішують для себе проблему, у що одягати новонародженого малюка в пологовому будинку. І якщо провести опитування, то думки з цього приводу розійдуться.
Інструкція
1
У першу чергу ознайомтеся з вимогами, що пред'являються в пологовому будинку, де ви збираєтеся народжувати. Є ті медичні установи, які дозволяють приносити з собою для щойно народженого немовляти свої речі. Як правило, в таких пологових будинках панує відмова від системи сповивання. На немовляти відразу ж одягають сорочечку із закритими пальчиками (це необхідно, щоб дитина не подряпав себе маленькими, але гострими ноготочки) і повзунки. Такий одяг дозволяє дитині вільно махати руками і ногами, вивчати навколишній світ і відчути, що він може рухатися.
2
Є пологового будинку, де панують жорсткі правила, які молоді мами дотримуються ще з радянських часів. Передбачається, що малюк, ще не вміючи координувати свої рухи і не розуміючи, що відбувається, і що це над ним літає, лякається. А значить, стає нервовим, довго не може заспокоїтися. Тому з одягу для нього потрібні тільки сорочечки і пелюшки - адже його будуть регулярно сповивати.
3
У деяких пологових будинках в гонитві за стерильністю не дозволяють приносити свої речі в післяпологове відділення. Там породіллям та немовлятам видають казенне білизну. Як правило, це все ті ж сорочечки і пелюшки. Плюс такого одягу в тому, що її не потрібно прати. Використані речі складаються в спеціальний бак, який після відвозять до пральні при пологовому будинку. Там їх перуть, парять і після знову приносять для переодягання дітей.
4
Якщо ж ви збираєтеся народжувати в платному відділенні пологового будинку, де одяг дітям і матерям видають, для вас будуть винятки. Вам дозволять принести свій одяг для малюка.
5
У будь-якому випадку потрібно пам'ятати, що одяг для дитини повинна бути виконана з натуральних тканин, переважно всього бавовна. Шиються сорочечки та повзунки швами назовні, необхідно це для того, щоб вони не подряпали занадто ніжну шкіру малюка. Що стосується пелюшок, їх краї теж не прошиваються, а всього лише злегка обробляються тільки для того, щоб тканина не сипалася.
6
Іноді малюкам в пологовому будинку надягають чепчики. Це роблять, якщо спостерігаються проблеми з опаленням або закладенням на зиму вікон у пологовому будинку. Іноді додаткове тепло застосовується як міра для допомоги недоношеним діткам, адже у них уповільнені всі процеси в організмі. Тому необхідно підтримувати оптимальний рівень тепла у них.
Корисна порада
Одяг повинен бути зручним не тільки для немовляти, але і для його матері. Адже через недосвідченість можна досить довго возитися з гудзичками та іншими непотрібними аксесуарами на кофтині і штанцях. Все має вдягатися максимально швидко і просто.
Народження дитини приносить його батькам багато радості і переживань. З перших днів свого життя малюк потребує самих різних речах і, в першу чергу, в одязі. Її правильний вибір є досить відповідальним завданням.
Обов'язково заздалегідь дізнайтеся в пологовому будинку, що потрібно взяти з собою для новонародженого з одягу. У більшості пологових будинків використовується все своє, і від батьків вимагають тільки памперси.В пологовому будинку на немовля зазвичай одягають сорочечки: спочатку тонку, потім товсту, памперс, чепчик і сповивають. Білизна міняється щодня, іноді не один раз. У деяких приватних пологових будинках на новонародженого дозволяють надягати маєчку, памперс, чепчик, комбінезон, рукавички. Дитину при цьому можна не сповивати. При виписці додому потрібно орієнтуватися на погодні умови. Спочатку можна надіти тонку і теплу сорочечки або маєчку і теплий комбінезон. Якщо ви наділи на дитину сорочечки, загорніть його в дві пелюшки: товсту і тонку. Не забудьте про чепчик або м'яку косиночку на головку младенца.В холодну пору року обов'язково візьміть в пологовий будинок ковдру (залежно від погоди - тепле або легке). Можна обійтися і без ковдри. Тоді поверх легкого комбінезона надіньте ще теплі кофточку і штанці, а також вовняні шкарпетки. Дитину помістіть в конверт (теплий або легкий). Після повернення додому з пологового будинку, для дитини повинна бути приготовлена наступна одяг: - дві-три сорочечки або легких кофтинки; - три теплих кофтини; - двоє-троє повзунків, якщо ви користуєтеся памперсами, або чотири-п'ять, якщо використовуєте марлеві підгузники; - одні теплі шкарпетки і дві-три пари бавовняних; - якщо ви плануєте сповивати вашого малюка і будете використовувати памперси, то вам знадобляться тонкі і фланелеві пелюшки (по 4 штуки); - якщо будете користуватися марлевими підгузниками, пелюшок знадобиться в два рази більше; - чепчики або шапочки - 2 штуки, на зиму знадобиться тепла шапка; - один вихідний комбінезон або конверт; - дві пари царапок і рукавиці на зимовий час; - дві пари пінеток, тонких шкарпеток дві-три пари.Етот комплект одягу може варіюватися залежно від можливостей і переваг молодих батьків.