Як озвучити фільм в домашніх умовах.

Повністю озвучити власний фільм можна в домашніх умовах. Для цього вам буде потрібно записати репліки персонажів і закадровий текст, обробити запис і поєднати її в аудіоредактор з іншими файлами, складовими звукову доріжку відео.
Вам знадобиться
 • - відео;
 • - направлений мікрофон;
 • - поп-фільтр;
 • - текстовий редактор;
 • - програма Adobe Audition.
Інструкція
1
Зберіть текст, який збираєтеся накладати на відео, в один файл. Налаштуйте форматування документа так, щоб жодна репліка не розпалася на фрагменти, що знаходяться на різних сторінках. Роздрукуйте підготовлений файл і закріпіть листи так, щоб ви змогли без зусиль розгледіти текст під час запису.
2
Прикріпіть мікрофон до стійки або поставте його так, щоб в процесі роботи не зачіпати за його корпус. Перед мікрофоном розмістіть поп-фільтр, який допоможе нейтралізувати при записи вибухові приголосні. Такий фільтр можна виготовити з щільних колготок, в два шари натягнутих на будь-яку рамку підходящого розміру зразок невеликих пялец.
3
Підключіть мікрофон до комп'ютера. Запустіть програму Adobe Audition і виберіть зі списку Workspace пункт Edit View. У вікні, яке відкривається опцією Windows Recording Mixer з меню Options, виберіть вхід, через який підключений мікрофон, і налаштуйте гучність. Клавішами Ctrl + N створіть в редакторі новий файл і вкажіть параметри звуку: частоту дискретизації і кількість каналів. Для початку запису натисніть на кнопку Record в палітрі Transport.
4
Перед початком читання тексту запишіть декілька секунд тиші. Цей фрагмент при подальшій обробці звуку ви використовуєте для захоплення профілю шуму. Перебуваючи не ближче двадцяти сантиметрів від мікрофона, прочитайте текст. Найкраще це робити стоячи. Якщо ви невдало вимовили фразу, прочитайте її вдруге. При редагуванні зіпсований дубль буде вирізаний.
5
Закінчивши запис, натисніть на кнопку Stop палітри Transport і збережіть файл на жорсткий диск опцією Save меню File.
6
Виділіть ділянку записи перед початком тексту і захопіть з нього профіль шуму за допомогою поєднання Alt + N. Опцією Noise Reduction групи Restoration меню Effects приберіть фонові шуми із запису. Опцією Normalize групи Amplitude того ж меню вирівняйте гучність звуку.
7
Прослухайте вийшла запис. Виділіть і видаліть клавішею Delete зіпсовані фрагменти. Розріжте запис на окремі фрази, виділивши потрібний фрагмент і застосувавши опцію Cut меню Edit. Для вставки звуку в новий файл скористайтеся опцією Paste to New того ж меню.
8
В поле Workspace переключіться в режим Video + Audio Session. Опцією Import меню File завантажте в редактор фільм, який ви озвучуєте. Якщо в палітрі Files видно тільки файли з піктограмами у вигляді звукової хвилі, скористайтеся кнопкою Show video files з нижньої частини палітри.
9
Клацніть по файлу з іконкою у вигляді плівки, щоб викликати контекстне меню, і виберіть опцію Insert Into Multitrack. На одній з доріжок вікна редактора з'явиться вихідний звук відео, а зображення можна буде розгледіти в палітрі Video.
10
Поставте покажчик курсору на фрагмент, з якого повинна розпочатися перша фраза озвучки, і вставте файл з потрібним текстом за допомогою опції Insert Into Multitrack в одну з звукових доріжок. Для зміни часу початку фрази затисніть праву кнопку мишки і перетягніть файл по доріжці. Таким же способом вставте решта фрагментів.
11
Для суміщення записаного звуку з вихідним або з фоновою музикою, включеної в звуковий супровід фільму, вам буде потрібно змінити гучність на деяких ділянках доріжок. Це можна зробити, побудувавши по ключових точках огибающую криву. Наведіть покажчик курсору на лінію у верхній частині доріжки і клікніть по ній. Зсунувши створену точку вниз, ви отримаєте плавне зменшення гучності на обраної доріжці від початку до вставленої точки.
12
Якщо виявилося, що фраза виголошена занадто швидко, клікніть по потрібної доріжці і викличте контекстне меню. Вибравши опцію Edit Source File, ви повернетеся в вікно редагування, де зможете застосувати опцію Stretch групи Time/Pitch меню Effects для зміни швидкості звучання фрагмента.
13
Для збереження відео з новим звуком поверніться в режим Video + Audio і виберіть опцію Video групи Export меню File. Якщо ви хочете зберегти тільки звук і вставити його у фільм за допомогою іншої програми, скористайтеся опцією Audio Mixdown.
В інтернеті можна знайти безліч смішних вирізок з фільмів з неоригінальним озвученням, за допомогою якої докорінно змінюється сенс ситуації, описаної на відео. Можна змусити Вінні-Пуха говорити голосом президента, а можна змусити трагічного героя розмовляти голосом з радянських мультфільмів. Озвучити фільм можна не маючи спеціального обладнання, достачно найпростішого аудіоредактора і редактора відео. І те, і інше можна у вільному доступі скачати в інтернеті.
Вам знадобиться
 • - комп'ютер
 • - мікрофон
 • - навушники
 • - аудіоредактор
 • - відеоредактор
 • - оригінальний фільм або його фрагмент
Інструкція
1
Складіть тайм-лінію того відео, яке ви вирішили озвучувати. Виділіть і запишіть час початку і завершення моментів, які ви хочете озвучити, якщо ви бажаєте вставити цілком нову звукову доріжку - моменти, в які необхідно буде вставити ефекти або ваш голос.
2
Запишіть текст відповідно до тайм-лінією. Роздрукуйте його і відпрацюйте, щоб ваш голос укладався в точності в ті моменти, коли оригінальний голос звучить на екрані.
3
Увімкніть мікрофон і відкрийте аудіоредактор. Створіть новий аудіофайл, відповідно до тайм-лінією починайте текст в мікрофон, вставте ті звукові ефекти, які ви хотіли вставити при озвучуванні. Збережіть дану звукову доріжку.
4
Запустіть редактор відео. Відкрийте файл, призначений для редагування, і дочекайтеся закінчення його розкадровки.
5
Видаліть оригінальну звукову доріжку, після цього накладіть звукову доріжку, яку ви створили і зберегли в файл, на відео. Перегляньте його, при розбіжності звуку і відео переробіть аудіо доріжку відповідно до недоліками і знову накладіть її на відео.
6
Збережіть вийшло відео на комп'ютері.
Зверніть увагу
Не старайтесь зробити все з першого разу, якщо ви будете поспішати і неакуратно підготуєте тайм-лінію, звук не співпадатиме з відео.
Корисна порада
Зберігайте аудіо файл у форматі wav - це дозволить якістю залишитися без стиснення.