Як підгортати картоплю.

Не всі городники вважають підгортання картоплі необхідним. Тим не менш, цей агротехнічний прийом дозволяє збільшити площу живлення кореневої системи рослини і підтримувати грунт в пухкому стані. В умовах середньої смуги Росії при допомозі підгортання можна захистити посадки картоплі від переохолодження під час весняних заморозків.
Вам знадобиться
  • - мотика;
  • - мульчують матеріал;
  • - садові рукавички.
Інструкція
1
При посадці картоплі розмістіть ряди бульб на відстані п'ятдесяти або шістдесяти сантиметрів один від іншого. Землю з міжрядь ви будете підгортати в процесі підгортання до основи надземної частини картопляного куща.
2
Картопля висаджують у відкритий грунт після відтавання і просихання ґрунту в період, коли заморозки цілком можливі. При загрозі похолодання окучьте пророслу картоплю так, щоб повністю засипати молоді рослини землею. Для цього посуньте грунт з краю міжряддя в сторону картопляного куща за допомогою мотики на довгій ручці.
3
При відсутності весняних заморозків перший раз картоплю підгортають після того, як бадилля досягне висоти п'ятнадцять-двадцять сантиметрів. Робити це краще всього в похмуру погоду або після дощу, коли волога вже вбралася в землю.
4
У спекотні дні обробіть грядки вранці або ввечері. Якщо виявилося, що грунт висохла, перед початком роботи полийте посадки так, щоб підсипати до рослини земля була вологою. При першому окучивании закрийте рослини землею по нижнє листя. Після закінчення роботи засипте міжряддя мульчирующим матеріалом: тирсою або сухим торфом.
5
Після того, як надземна частина картопляного куща досягне висоти двадцять п'ять-тридцять сантиметрів, окучьте посадки вдруге. При необхідності полийте грядки і видаліть з них бур'яни.
6
Частота обробки, необхідна для отримання гарного врожаю картоплі, залежить від сорту рослини, типу ґрунту, і клімату. Ранньостиглим сортам достатньо одного підгортання за сезон.
7
Якщо ви розбили город на глинистому, погано пропускає повітря грунті, підсапуйте посадки один раз на тиждень або чотирнадцять днів, залежно від стану ґрунту. Для картоплі, зростаючого на легких ґрунтах, достатньо двох-трьох підгортання за літо. Садівники, які вирощують картоплю на легких ґрунтах в умовах теплого клімату, часто замінюють підгортання звичайним розпушуванням.