Як відокремити оселедець від кісток. Як роблю оселедець без кісток.

Перш ніж подати на стіл оселедець з картоплею або приготувати знамениту оселедець «під шубою», рибу необхідно підготувати - зняти з неї шкіру і видалити кістки. Досвідчені господині роблять це швидко, не травмуючи руки і не забруднивши зайву посуд.
Вам знадобиться
  • - обробна дошка;
  • - паперові рушники;
  • - гострий ніж;
  • - пінцет.
Інструкція
1
Щоб прибрати з риби всі кістки без залишку, обробляють її за схемою. Застеліть обробну дошку паперовими рушниками. Покладіть на них оселедець і розріжте черевце гострим ножем від анального плавця до голови. Дійте акуратно, намагаючись не пошкодити нутрощі.
2
Пальцями і ножем видаліть нутрощі, загорніть їх у паперовий рушник, на якому лежала риба, і викинете його. Перекладіть оселедець на обробну дошку.
3
Зробіть надріз у хвоста і приступайте до видалення шкурки. Обережно знімайте її пальцями, допомагаючи кінчиком ножа і рухаючись від черевця до спинки. Повністю знята шкіра повинна залишитися у спинного плавця.
4
Допомагаючи ножем, вийміть плавник разом зі шкірою. Розділіть оселедець на дві половинки. Притримуючи пальцями хребет, видаліть його, намагаючись, щоб дрібні кістки не обломилися. Разом з хребтом приберіть голову і хвіст. У вас вийдуть два філе, практично вільні від кісток.
5
Проведіть пальцями по поверхні філе, перевіряючи, чи не залишилися в м'якоті дрібні гострі кістки. Виявивши їх, обережно витягніть пінцетом або кінчиками пальців. При подальшій обробленні нарізайте оселедець навскіс - так простіше виявити пропущені кістки. Прибирайте їх по мірі знаходження - при правильній обробленні таких забутих фрагментів буде небагато.
6
Можна обробити рибу і по-іншому. Укладіть її на обробну дошку і зробіть довгий надріз по хребту. Рухаючись від спинки до черевця, акуратно зніміть шкірку з оселедця. Відріжте голову і хвіст.
7
Розріжте черевце оселедця і ретельно вичистіть нутрощі. Щоб не бруднити руки і посуд, краще підстелити паперовий рушник. Закінчивши, загорніть в нього всі відходи і викинете. Пальцями розділіть оселедець на дві половини, притримуючи хребет з кістками. Допомагаючи кінчиком ножа, піддіньте хребет і видаліть його. Пінцетом виберіть залишилися дрібні кістки.
Традиційна закуска і незамінний інгредієнт безлічі салатів - малосольная оселедець . Приготувати ніжне і соковите філе з тушки риби не складно. Доведеться трохи повозитися з дрібними кістками, але результатом буде апетитне блюдо. Готове філе можна зберегти до двох тижнів в холодильнику, помістивши його в банку і затока рослинним маслом.
Вам знадобиться
  • 1 оселедець
  • паперові рушники
  • гострий обробний ніж
Інструкція
1
Промийте рибу під холодною проточною водою.
2
Постеліть під рибу кілька паперових рушників.
3
Видаліть всі плавники.
4
Видаліть голову.
5
Розріжте черевце і ножем вичистіть всі нутрощі.
6
Промийте рибу ще раз.
7
Змініть паперові рушники.
8
Уздовж хребта риби зробіть надріз і, починаючи з верхньої частини тушки, зніміть шкіру.
9
Потім з боку хребта за допомогою ножа відокремте філе від кісток.
10
Довгі кістки, що залишилися уздовж очеревини, піддіньте ножем і витягніть.
11
Дрібні кісточки втечуть при обробленні філе на більш маленькі шматочки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WOSRbdUbWgY
Зверніть увагу
Але не слід зловживати оселедцем, так як продукт містить багато солі, що при надмірному захопленні, дає навантаження на нирки.
Корисна порада
При разделваніі тушки можна не видаляти шкіру, тоді риба буде жирніше.