Як вивчити мистецтво.

Мистецтвознавство - комплекс наукових дисциплін, що вивчають художню культуру різних епох, цивілізацій і народів. Підрозділи мистецтвознавства, або мистецтвознавства - літературознавство, музикознавство, театрознавство, кінознавство і мистецтвознавство у вузькому сенсі (в значенні науки про пластичному і художньо-графічному мистецтві). Людина, що розбирається в мистецтвах, викликає повагу оточуючих і завжди буде цікавим співрозмовником.
Вам знадобиться
  • Зошит для конспектів, ідеально - зі змінними блоками;
  • Енциклопедія мистецтв;
  • Ручка.
Інструкція
1
При вивченні мистецтва в комплексі (всі види) розділіть курс на епохи. Перша епоха, від якої залишилися свідоцтва про наявність мистецтва, - це кам'яний вік, хоча тоді, звичайно, тодішні твори у порівнянні з більш пізніми століттями здаються примітивними. З енциклопедії випишіть найважливіші положення, що характеризують тогочасне мистецтво: що збереглося (наскальний живопис), з чого складаються фарби, які основні сюжети.
2
Досить розвинене було мистецтво в Стародавньому Єгипті, Ассирії, Вавилоні. Знайдіть і випишіть опису мистецтв цих епох: музика і музичні інструменти, живопис і художники, архітектура і скульптура. Відзначте обставини, при яких вживалося те чи інше мистецтво.
3
Мистецтво Стародавньої Греції частково запозичило риси Єгипту, а римське мистецтво багато в чому схоже з грецьким. Еру кожної з цих цивілізацій вивчіть окремо, аналізуючи подібності та відмінності.
4
Подальші культурно-історичні епохи і напрямки: Середньовіччя, Бароко, Класицизм, Романтизм, Імпресіонізм, Модернізм, Авангардизм. У кожному з цих напрямків є свої підстилі, відмітні риси в кожній країні і кожного десятиліття. Аналізуйте, виписуйте характерні риси, шукайте подібності та відмінності між епохами, країнами і стилями, аж до поточного часу. Співвідносите ситуацію в світі мистецтва та політичну обстановку, вплив правителів і громадських настроїв.