Як відкрити аспірантуру.

За визначенням, аспірантура - це форма підготовки для науково-педагогічного та наукового складу. Як правило, вона знаходиться при вищих навчальних закладах. Однак не всі вузи мають у себе можливості навчати колишніх студентів в аспірантурі просто з тієї причини, що у них її немає. Адже для того щоб відкрити таку форму навчання, потрібно дотримати ряд формальностей.
Вам знадобиться
  • - заява;
  • - копію ліцензії вузу;
  • - свідоцтво про державну акредитацію навчального закладу;
  • - проект;
  • - заповнені бланки запиту на відкриття аспірантури.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що дозвіл або відмову на відкриття аспірантури може дати лише Міністерство освіти і науки Російської Федерації. Тому вам для початку необхідно розробити свою пропозицію по відкриттю аспірантури в певному навчальному закладі. Складіть докладний план, розпишіть необхідність у створенні такої форми навчання, проведіть опитування і оформите статистичну викладку на його основі. Ваш проект повинен бути складений логічно, але при цьому досить лаконічно. Головне - суть.
2
Затвердіть викладацький склад, виділіть спеціальну матеріально-технічну базу. Все це також має бути прописано у вашому проекті. Причому на спеціальних бланках, затверджених Міносвіти РФ.
3
Складіть заяву. Воно обов'язково має бути погоджено з засновником, тобто керівництвом вищого навчального закладу, на майданчику якого планується відкрити аспірантуру. В заяві пропишіть причини для відкриття подібної форми навчання при даному вузі, зробіть акцент на тому, чому вона необхідна. Вкрай важливо прописати в вашій заяві всі питання, що стосуються фінансування такого проекту. Це і те, хто займатиметься оплатою цього навчання і те, яка форма звітності буде, а також не забудьте згадати про гарантії.
4
Прикладіть до заяви копію ліцензії на зазначені в заяві види діяльності. Крім цього має бути ще й свідоцтво про державну акредитацію.
5
Також до заяви приєднаєте розробку, в якій буде прорахована ефективність аспірантури на найближчі п'ять років. Ефективність вимірюється в кількості аспірантів, що випускаються з даного навчального закладу на рік. Відповідно, чим їх більше, тим більше шансів, що аспірантуру ви зможете відкрити в найкоротші терміни.
6
Всі документи і проекти необхідно подати в спеціальний відділ Міністерства освіти, що займається даними питаннями. Години прийому його фахівців можна дізнатися на офіційному сайті відомства. Розглядати ваш запит будуть протягом 2 місяців. Після чого, в разі прийняття позитивного рішення по вашому питанню, розмістять відповідний наказ на своєму сайті і повідомлять вас про це. Якщо ж вашого питання буде прийнято рішення відмовити, повідомлення вам відправлять поштою.
Корисна порада
Всі свої документи для відкриття аспірантури ви можете подати до Міністерства освіти і науки і в паперовому, і в електронному вигляді. Просто виберіть, який вапіант для вас переважніше.