Як очистити трубу. Як очистити засмічення в трубі.

засмічень - явище досить звичайне. З ними доводиться мати справу навіть дуже акуратним мешканцям. У складних випадках доводиться викликати сантехніка. Ця послуга завжди була платною, навіть якщо надає її фірма, яка обслуговує ваш будинок. З багатьма засмічення мешканці можуть впоратися і самі. Для цього необхідно обзавестися деяким обладнанням та хімікатами. Краще завжди тримати їх під рукою.
Вам знадобиться
  • - вантуз:
  • - засіб для прочищення труб «Кріт» або його аналог;
  • - сталевий дріт;
  • - харчова сода:
  • - оцет.
Інструкція
1
Спробуйте позбутися засмічення за допомогою вантуза. Це нехитре пристосування необхідно мати в будь-якому господарстві, де є труби. Вантузи бувають декількох видів. Найбільш популярний -всім знайома рукоятка з прикріпленою до неї гумовою або пластиковою «чашкою». Зустрічаються і вантузи без палиці. Зовні вони нагадують посудину з гофрованої стінкою. Діє він майже так само, як і звичайний. Відкритим краєм його ставлять на зливний отвір, а роль рукоятки виконує ваша рука.
2
Щось схоже вантуза можна зробити своїми руками, якщо в будинку раптом не виявиться сьогодення. Візьміть молочний пакет. Зріжте верхню частину. Вставте обрізаний край в отвір, який потрібно прочистити. Різко натисніть на дно пакета. Якщо не вийшло з першого разу, розправте саморобний вантуз і повторіть процедуру.
3
Більш серйозні засмічення можна прочистити за допомогою спеціальних хімікатів. Асортимент їх у продажу досить великий. Одним з найбільш сильнодіючих і в той же час найдешевшим є старий добрий «Кріт» в різних його варіантах. Спосіб застосування зазначений на етикетці. Він досить традиційний. Препарат потрібно просто вилити в зливний отвір і почекати, поки засмічення розсмокчеться. У цього засобу є один недолік - воно досить їдка, тому працювати з ним необхідно в гумових рукавичках. Якщо речовина потрапить на шкіру, його потрібно негайно змити. Це ж правило необхідно дотримуватися і при роботі з іншими подібними засобами.
4
Якщо нічого підходящого під рукою немає, зробіть засіб самі. Візьміть харчову соду і оцет. Звичайний розведений 3-5% оцет візьміть в пропорції 1: 1. Якщо у вас є есенція, її потрібно зовсім трохи. Висипте в зливний отвір соду, а потім налийте туди оцет. Бурхлива хімічна реакція швиденько позбавить вас від засмічення. Перевага хімічного способу очищення у тому, що він дозволяє прочистити як металеві, так і пластикові труби.
5
Досить ефективний засіб прочищення труб - металевий трос. Він дозволяє позбутися від засмічень, що знаходяться досить далеко від зливного отвору. Правда, при прочищення пластикових труб користуватися ним потрібно гранично обережно. Якщо коліно під раковиною легко розбирається, то краще зняти всі зайві деталі. Зняту трубу можна просто промити. Тросик протолкніте в отвір на максимально можливу глибину. Акуратно рухайте його з боку в бік. Таким чином ви або проштовхне те, що застрягло, в більш широку трубу, або зможете дістати предмет, що послужив причиною засмічення.