Як намалювати дятла.

Найвідоміший намальований дятел голосно сміявся, любив комфорт і псував життя всім навколо. Однак насправді дятли - цілком мирні, а крім того, красиві птахи. Малювати їх - одне задоволення.
Вам знадобиться
  • Папір, простий олівець, ластик, фарби або кольорові олівці.
Інструкція
1
Дятли ведуть деревний спосіб життя. У них короткі ноги, довгий гострий дзьоб, який допомагає їм діставати комах, і строкате забарвлення, за яким дятла можна безпомилково розпізнати. Ще у дятлів довгий конусоподібний хвіст, який допомагає їм утримуватися на стовбурі дерева. Найкраще малювати дятла саме сидить на стовбурі - в його самій типовій позі.
2
Намалюйте олівцем вертикальну лінію стовбура. Не забудьте про рельєф кори. Потім починайте малювати птицю. Намалюйте коло, який потім стане головою. Від цього кола вправо вверх проведіть лінію - потім вона стане дзьобом птиці. Трохи нижче і правіше кола намалюйте овал - майбутнє тіло птаха. З'єднайте коло і овал двома вигнутими лініями.
3
Тепер намалюйте голову і дзьоб. Навколо раніше наміченої лінії намалюйте витягнутий гострий дзьоб, а на голові ззаду намалюйте чубчик.
4
Розглядаючи фотографію дятла, скопіюйте смуги на його голові. Довгою, трохи загнутої всередину лінією намітьте лінію спини. Прорисуйте черевце, накидайте лінії оперення і хвоста.
5
Намалюйте лапки з довгими, гострими кігтями - за допомогою них дятел утримується на стовбурі дерева. Дятел чіпляється лапками за нижній край отвору, який виконав в корі, тому намалюйте цей отвір і заштрихуйте його темним.
6
Тепер домалює хвіст дятла і крило, лініями зобразите оперення. За допомогою ластику приберіть все опорні лінії і ті, які не надто віддалилися. Контури ще раз обведіть лінією товстіший. Штрихуванням позначте тіні і добре розтушуйте. Ретельно прорисуйте кору дерева.
7
Найцікавіше - розфарбовування дятла. Окрасою цих птахів має варіанти, але в основному вони чорні з білими плямами і червоною верхньою частиною голови. Розгляньте кілька фотографій з дятлами і виберіть той варіант забарвлення, який вам більше сподобається.
Дятел - велика красива птиця, яку в російських лісах можна бачити досить часто. Прогулюючись в лісі, де є хворі дерева, ви неодмінно почуєте його стукіт. Дятла зручно малювати з натури, оскільки він має звичай досить довго перебувати в одній позі. Виберіть зручне місце і постарайтеся його не злякати.
Вам знадобиться
  • Лист паперу
  • Олівець
  • Акварельні фарби
  • Планшет
Інструкція
1
Якщо немає можливості малювати дятла з натури, розгляньте його на картинці. У дятла довге тіло, невелика голова і довгий гострий дзьоб. Як правило, цей птах займає вертикальне положення, міцно зачепившись лапами за гілку, і дуже близько від стовбура дерева.
2
Намітьте положення ствола і гілки. Гілка росте перпендикулярно стовбуру або з невеликим відхиленням. Звичайно, ні те, ні інше не потрібно креслити по лінійці. Це допустимо тільки в тому випадку, якщо ви збираєтеся робити аплікацію. У малюнку же лінії повинні бути злегка нерівними.
3
Паралельно стовбуру намітьте осьову лінію для дятла. Визначте пропорції тулуба і голови і відмітьте ці пропорції на відрізку точками. Точки не повинні бути дуже помітними. Почніть малювати дятла з голови. Вона майже кругла. Якщо ви збираєтеся дятла розфарбовувати, легкими лініями намітьте розташування плям і очей. Найбільш характерне положення дятла - в профіль до глядача, тому око, природно, видно один. Він досить великий і довгастий.
4
Намалюйте овал для тулуба. Овал досить правильний. За товщиною він майже дорівнює голові, але може бути і трохи ширше. Точно так само, як і при малюванні голови, намітьте розташування плям. Дятел - строкатий пташка, і забарвлення дуже важлива.
5
Подивіться, як виглядають крила дятла, коли він сидить. Вони досить довгі і чимось нагадують фалди фрака. Передній край крила йде майже паралельно грудці птиці, а задній трохи виступає за лінію спини. Нижні кінці ніби «обрізані» під прямим кутом, паралельно гілці, але кути трохи заокруглені.
6
Тепер настала черга хвоста. Хвіст сидячого на гілці дятла здається довгою, лежачої на боці трапецією. Бічна сторона її при цьому знаходиться внизу і сильно скошена. Кути можна навіть не скруглять.
7
Лапами дятел міцно чіпляється за гілку, Подивіться, як він це робить. Тонкі гілки він обхоплює, а в ті, які товстіший - просто вцепляется кігтями. Постарайтеся передати найбільш характерні деталі лап цього птаха.
8
Дятла можна розфарбувати. Для цього підійдуть акварельні фарби, кольорові олівці, воскові крейди, пастель. Фарбуйте спочатку великі поля, поступово переходячи до більш дрібним деталям. В даному випадку можна не заливати весь лист, а зробити фон для дятла. Дятел може бути видно в просвіті між гілками на тлі блакитного неба, або ж на тлі листя. Зверніть увагу на гру світлових плям в листі і постарайтеся її передати.
9
Після того, як ви зробите фон, прорисуйте ствол дерева і гілку. У дятла спочатку фарбуйте найбільші плями, потім ті, які подрібніше. В останню чергу намалюйте очей, краї крил і пір'ячко хвоста.
Корисна порада
Для малювання олівцями або акварельними фарбами дуже добре підходить папір з яскраво вираженою фактурою. Це може бути як спеціальний папір для акварелі (вона продається наборами), так і звичайні шпалери.