Як підвісити люстру до стелі. Як встановити люстру на натяжна стеля.

Нову люстру мало купити, її ще необхідно надійно закріпити на стелі і правильно підключити до електропроводки. Ця задача не так вже складна, проте у людини, вперше з нею зіштовхнувся, можуть виникнути досить серйозні труднощі.
Вам знадобиться
  • - анкерний гак, довгий цвях або відрізок тонкої арматури;
  • - изолента.
Інструкція
1
Перед початком роботи обов'язково обесточьте мережу, викрутивши пробки або відключивши автомати захисту. Після цього встаньте на стілець і огляньте місце, де буде кріпитися люстра. Як правило, в панельних будинках воно являє собою невеликий отвір у внутрішню порожнину плити, з якого виходять дроти для підключення.
2
Приміряйте люстру до отвору в стелі. Місце кріплення зазвичай закривається декоративним ковпаком, який легко зсувається вниз. Посуньте його, щоб вам було видно механізм кріплення. На кінці центральної штанги люстри ви побачите металевий кронштейн, за який її і слід підвісити. Підвісити на що? Це залежить від конкретної ситуації. Вам може знадобитися спеціальний анкерний гак, вкручують у отвір у стелі. Якщо отвір занадто велике, скористайтеся довгим цвяхом, шматочком тонкої арматури діаметром 3-4 мм, оббиті зварювальним електродом і т.п.
3
Обмотайте цвях ізолентою, потім вставте в стельове отвір так, щоб він ліг на його краю. Перевірте, чи надійно цвях тримається. Якщо все надійно, то злегка посуньте його в сторону, звільнивши один кінець, і надіньте на нього кронштейн люстри. Після цього посуньте цвях у зворотний бік, щоб він знову ліг другим кінцем на край отвору. З'єднайте дроти, при необхідності заізоліруйте їх. Посуньте вгору, до самої стелі, декоративний ковпак. Тепер можете спуститися, включити світло і насолодитися результатом своїх праць.
4
Враховуючи, що люстри бувають самої різної конструкції, може вийти так, що начепити кронштейн на цвях не вийде - не буде вистачати довжини центральної штанги люстри. В цьому випадку використовуйте для кріплення тонку арматуру або електрод, вигнувши їх потрібним чином. У вас вийде виступаюча з отвору в стелі петля, до якої і буде кріпитися люстра. Петлю необхідно обмотати ізолентою або заздалегідь надіти на дріт шматочок кембрика.