Як зробити септик.

При будь-якому рельєфі і варіанті грунту в сучасному будинку каналізаційний септик є обов'язковим елементом. Біологічне очищення стоків відбуватиметься в герметичній ємності протягом трьох діб. Тверді речовини стануть, випадаючи на дно, скупчуватися в першій камері, а освітлена рідина для очищення і видалення самопливом надходитиме в сусідню.
Вам знадобиться
  • - цегла
  • - цемент
  • - глина
  • - руберойд
  • - труби
  • - трійники
Інструкція
1
Встановлюйте септика на відстані більше 5-8м від житлового будинку і 30-50м - від свердловини. Використовуйте для пристрою відстійника цегла на цементному розчині, монолітний бетон або збірні залізобетонні кільця. Також можна скористатися пластиковими ємностями або купити готовий корпус. Для прочищення випускного трубопроводу перед каналізаційним септиком встановіть оглядовий колодязь.
2
Каналізаційний септик може складатися з одного або двох корпусів. Внутрішню поверхню цегляного і бутового септика покрийте цементною штукатуркою. При високому рівні ґрунтових вод приділіть особливу увагу гідроізоляції. В якості гідроізоляції зовнішніх бокових поверхонь використовуйте глиняний шар. Його товщина при залізобетонних і бетонних стінках повинна бути не менше 0,2 м, при цегляних або бутових - не менш 0,3м. Підстава влаштуйте з бетону або залізобетону, для двухкорпусного септика воно має бути спільним.
3
Для перекриття візьміть залізобетонні кришки або дерев'яні щити. Зверху покрийте їх руберойдом і засипте шаром землі до півметра завтовшки. Люки розташуйте навпроти трійників, щоб безперешкодно здійснювати їх прочищення. Зазор між верхніми і нижніми люками заповніть утеплювачем.
4
Влаштовуючи простий однокорпусний септик, пам'ятайте, що він повинен складатися як мінімум з двох камер. Обсяг першої камери становить не менше 2/3 від загального обсягу відстійника. Глибина стічних вод повинна досягати рівня 1,2-2м. Перепад між камерами, за рахунок різниці відводить і підводить магістралей, становить всього 5-6см.
5
Для впуску і випуску в накопичувач стічної води встановіть трійники діаметром 10см. Низ доданих до трійникам труб для затримання плаваючих речовин встановіть на 40 см нижче розрахункового рівня води в септику.
6
На глибині 0,4м від дна розмістіть у двокамерному накопичувачі перепускний патрубок? 15см. Подбайте про вентиляцію септика, яка здійснюється через каналізаційну домову мережу і трубу над покрівлею з чавуну або поліпропілену. Якщо будинкова мережа забезпечена повітряним клапаном, а фанова труба відсутній, передбачте в пристрої накопичувача вентиляційний стояк? 10см і висотою 7 см над поверхнею землі. Це дозволить виключити появу сторонніх запахів в домі.
7
Лінії водовідведення до розподільного колодязя слід виконувати з азбоцементних, керамічних або чавунних труб, прокладених з уклоном не менше 5мм на погонний метр. Чистите септичний відстійник не менше одного разу на рік.