Як правильно розводити багаття.

Уміння розпалювати багаття є одним з головних чинників виживання в екстремальній ситуації. Вогонь допоможе обігрітися, приготувати їжу, послужить сигналізацією та захистом від диких тварин. У похідних умовах при наявності сірників не представляє особливої праці розпалити багаття за будь-яких погодних та інших умовах.
Інструкція
1
Знайдіть відповідне місце для розведення вогнища: відкрите, але захищене від вітру. Добре, якщо обрана вами майданчик розташовуватиметься поблизу від води в поглибленні або буде загороджена камінням. Взимку для розведення багаття необхідно спорудити настил з колод, щоб вогонь не протопив сніг. В торфовищах, де високий ризик виникнення пожежі, як настил потрібно використовувати сирі колоди або пісок.
2
Приготуйте розтопку для багаття, зібравши сухі гілки і хмиз діаметром до 3 см, берест, сухий мох або деревні стружки. В якості розпалювального матеріалу ідеально використовувати сухі ялинові гілки, які горять жарко і швидко, допомагаючи тим самим розгорітися основним дровам. У сиру погоду шукайте розпалювальний матеріал, захищений від дощу під кронами дерев, або розщепніть сокирою сухостій.
3
Зніміть з землі шар дерну за допомогою лопати чи сокири, якщо навколо немає старих вогнищ або вже витоптаних майданчиків. Віднесіть на безпечну відстань від багаття все, що може легко загорітися: суху траву, листя, гілки та хвою. Складіть невеликий хмиз шалашиком, укладіть під нього підготовлену підпал і підпаліть її. Поверх дрібного хмизу покладіть крупніший та інші дрова, які становлять полінця, діаметр яких перевищує 3 см.
4
Спорудіть прикриття, щоб розпалити багаття в дощову погоду. При сильному дощі або вітрі намагайтеся укладати розпалювальний матеріал якомога щільніше. Скористайтеся шматочком гуми, оргскла, старої фотоплівкою або недогарком свічки, щоб полегшити процес розтоплення.
Зверніть увагу
Не розводьте багаття ближче, ніж в 5 метрах від дерев і в 2 метрах від наметів. Чи не розпалюйте вогонь у хвойних молодняках, ділянках з сухим мохом, травою або очеретом, де вогонь поширюється з великою швидкістю, що перешкоджає швидкому гасінню пожежі. Не використовуйте як матеріалу для багаття живі дерева, палаючі дуже погано.