Як уникнути теплового удару.

У спекотну погоду людина, змушений довго перебувати на відкритому просторі, може отримати тепловий удар, тобто перегрітися до різкого погіршення самопочуття, аж до втрати свідомості. Це може відбутися не тільки через природне нагріву від сонячних променів, але також через невідповідною одягу, високої вологості, перешкоджає потовиділенню, і т.д.
Інструкція
1
У спекотну погоду носите легку вільний одяг. Вона повинна бути світлих тонів: біла, світло-сіра і т.п. Між нею і вашим тілом повинен залишатися достатній зазор, що забезпечує повітряний прошарок для терморегулювання. Всіляко уникайте темної, обтягує одягу, особливо з щільної матерії.
2
Уникайте важкої, напруженої роботи, особливо в години, коли сонце в зеніті. По можливості розподіліть фізичне навантаження на ранкові або вечірні години, а в самий жаркий час взагалі не виходьте на вулицю. Якщо це неможливо, обов'язково захистіть голову (найкраще легкої крислатим капелюхом з отворами для вентиляції), часто змочуйте лоб і потилицю прохолодною водою. Намагайтеся не перенапружуватися, працюйте в спокійному темпі, уникаючи різких рухів. Пам'ятайте: йдеться про ваше здоров'я.
3
Більше пийте. Але, зрозуміло, не солодкі газовані напої: вони тільки підсилять спрагу. Найкраще звичайну воду, можна з лимонним соком, холодний несолодкий морс або квас. При дуже сильній спеці рекомендується пити трохи підсолену воду, щоб заповнити сольовий баланс в організмі, порушений через сильний потовиділення.
4
Ні в якому разі не вживайте алкогольні напої. Навіть холодне пиво, таке спокусливе на перший погляд, в сильну спеку може нашкодити вам.
5
Намагайтеся при першій можливості хоч ненадовго заходити в тінь, що відкидається будь-яким предметом, наприклад, крупним деревом. А ще краще в приміщення з кондиціонером (наприклад, в хол якогось установи, готелі, магазин). Навіть короткочасне охолодження може вберегти вас від теплового удару.
6
Якщо ви самі відчуваєте, що опинилися на грані теплового удару, негайно припиніть роботу, підіть в тінь або в приміщення з кондиціонером. Якщо вам важко пересуватися, попросіть кого-небудь про допомогу. Обітріть особа мокрою тканиною, на голову також покладіть тканину, змочену холодною водою (наприклад, носовичок, складений у кілька шарів). Випийте декілька склянок рідини, щоб компенсувати зневоднення організму. Якщо вам не стає краще, викличте швидку допомогу.