Як в'язати дитячу шапку-шолом. Як зв'язати дитячу шапку гачком.

Тепла і зручна шапка-шолом надійно захистить вуха і шию малюка від холодного вітру, і не гнобити його рухів. Досвідчені в'язальниці можуть придумати власний дизайн головного убору, ну а початківцям краще вибрати нескладну стандартну модель. На виготовлення шапочки вам знадобиться всього пара вечорів.
Вам знадобиться
  • - спиці;
  • - 100 г м'якої пряжі;
  • - нитки для шиття і голка;
  • - гачок.
Інструкція
1
Оберіть м'які нитки. Шапка-шлем щільно прилягає до обличчя і шиї, тому колючий шерсть може дратувати ніжну шкіру малюка. Купуйте пряжу з позначкою baby - вона ніжна, але досить тепла. Підберіть гарний відтінок, що підходить до куртці або комбінезону дитини.
2
Наберіть на спиці 122 петлі. Основне полотно шапочки в'яжеться лицьовій гладдю. У першому ряду зніміть кромочную петлю, зробіть накид, 19 петель пров'яжіть лицьовій гладдю. Далі в'яжіть за схемою: дві петлі разом лицьовою, 20 гладдю, накид, 18 гладдю, дві петлі разом лицьовою, 18 гладдю, накид, 20 петель гладі, 2 петлі разом лицьовою, 19 гладдю. Останню кромочную петлю пров'яжіть виворітного.
3
Другий ряд в'яжіть по малюнку виворітними петлями. У третьому ряду повторіть в'язання за схемою першого ряду. Продовжуйте роботу, поки полотно не досягне висоти 16 сантиметрів. У вас повинна вийти своєрідна в'язана «гармошка». Закрийте петлі останнього ряду по малюнку.
4
Всуньте в голку з широким вушком товсту нитку і зшийте заготовку шапки по одній з зигзагоподібних сторін. З'єднайте і бічні сторони. Приміряйте шолом на дитину. Якщо розмір підходить, приступайте до виготовлення коміра.
5
Наберіть на спиці 128 петель. Пров'яжіть один ряд лицьовій гладдю. З другого ряду почніть зменшення за схемою: кожну чотирнадцятого петлю пров'яжіть разом з попередньою виворітного. Тобто разом пров'язуйте 13 і 14, 27 і 28 петлі і далі до кінця ряду. Такі убавленія робіть в кожному виворітного ряду сім разів. Закрийте петлі останнього ряду.
6
Готовий комір пришити до нижньої частини шапки. Краю коміра можна залишити вільними, пришити до них застібку-липучку або велику гудзик з повітряної петлею. Готовий виріб можна прикрасити, обв'язавши його по краю контрастним кантом, виконаним гачком. Шапочку для дівчинки доповніть помпоном, пензликом або декоративною квіткою, пов'язаним гачком і пришитим збоку.