Як по потужності порахувати струм. Як поділити напруга живлення.

Сила струму, споживана електроприладом, залежить від його потужності, а також від напруги джерела живлення. Саме споживаним струмом визначається мінімальний перетин проводів, використовуваних для подачі на навантаження напруги живлення.
Інструкція
1
Переведіть вихідні дані в одиниці виміру, використовувані в системі СІ: напруга - в вольти, потужність - в вати. Якщо навантаження живиться постійним струмом, просто поділіть потужність на напругу, і ви дізнаєтеся споживаний їй струм, виражений в амперах.
2
Змінна напруга має два значення: діюча і амплітудне. На джерелах живлення зазвичай вказується перше з них. Зв'язок між цими значеннями залежить від форми напруги і від кількості фаз. Якщо напруга синусоидальное, а мережа однофазна, помножте діюче значення на квадратний корінь з двох, і ви отримаєте амплітудне. І навпаки, поділивши амплітудне значення на ту ж величину, ви отримаєте чинне. Врахуйте, що потужність визначається діючими значеннями напруги і сили струму. Якщо ж потрібно дізнатися амплітудне значення останньої, спочатку зазначеним вище способом чинне, а потім помножте його на квадратний корінь з двох. Силу струму, на яку повинні бути розраховані підводять дроти і запобіжники, розраховуйте також виходячи з діючого значення цієї величини.
3
Навантаження, призначені для живлення від трифазної мережі, проектують таким чином, щоб струми, споживані ними по всіх трьох фазах, були близькими. Невеликою різницею струмів в фазних проводах, викликаної, зокрема, наявністю не тільки силових ланцюгів, але і ланцюгів управління, зазвичай можна знехтувати. При розрахунку струму, споживаного трехфазной навантаженням, ділите потужність на напруга, що діє між будь-якими двома фазними проводами, а не між будь-яким з них і нульовим проводом. Щоб отримати перше з цих напруг, помножте друге на квадратний корінь з трьох. Сумарний струм всіх трьох фаз поділіть на три, і ви дізнаєтеся силу струму в кожному з фазних проводів.
4
Крім активних навантажень, існують реактивні - індуктивні і ємнісні. Крім споживаної потужності, вони характеризуються ще одним параметром - коефіцієнтом потужності. Зазвичай він вказаний на корпусі приладу. Щоб дізнатися реактивну потужність, помножте активну на цей коефіцієнт. Потім, поділивши активну потужність на напругу, обчисліть активну складову струму, а поділивши реактивну потужність на те ж напруга - реактивну складову струму. Склавши обидві складові разом, враховуйте результат при виборі струму спрацьовування запобіжника, а також перетину підвідних проводів.