Як убезпечити вікна.

Коли вікна нічим не захищені, вони представляються злодіям достатньо легким шляхом для проникнення в квартиру. І вони цим часто користуються. Тому жителям перших, других і останніх поверхів міських будинків і заміських котеджів слід думати про те, як убезпечити свої житла від непроханих гостей. Як це зробити? Існує декілька способів захисту склопакетів.
Інструкція
1
Щоб зменшити небезпека потрапляння зловмисників в квартиру через вікно, постарайтеся для початку уважно поставитися до вибору скла для склопакета. Існує кілька типів спеціальних стекол. Одні з них витримують удари кулаком, для інших дарма - і півсотня ударів сокирою або постріли з пістолета і автомата. Вибір за вами.
2
Як варіант, встановіть конструкцію зі склопакетом з багатошарового скла з полімерною плівкою або шаром смоли всередині - триплекс. Є й дешевший спосіб захисту: плівка накочується на вже вставлене внутрішнє скло.
3
Міцні скла доповніть захисною фурнітурою, яка забезпечує щільне прилягання стулок вікна і оснащена механізмами проти злому і замикаються на ключ віконними ручками.
4
Стекла, якими б міцними вони не були - це все одно крихкий матеріал. Набагато краще справляються з охороною будинку металеві решітки на вікнах з товщиною прутів не менше 12 мм. Решітки можна зробити вмуровані в стіну - це найнадійніша система. Але вона має великий недолік: у разі пожежі чи іншої непередбаченої ситуації вибратися цим шляхом з будинку неможливо. Тому якщо ви вибираєте такі грати, одне з вікон обладнайте НЕ стаціонарної, а знімною, розсувний або орної гратами. Оскільки таке вікно виявиться найбільш уразливим місцем у вашому будинку, встановлюйте знімну конструкцію на такому їхніх вікон, яке знаходиться у всіх на виду. Це теж відлякує злодіїв.
5
Дуже хороший спосіб захисту вікон від зломщиків - установка ролетів або рольставен. Ця конструкція являє собою міцне, але гнучке металеве полотно, що складається з окремих секцій (ламелей), які намотуються на вал. Вал розміщується в захисному коробі і прикріплюється над віконним отвором. Демонтувати таку конструкцію зовні, коли вікно закрите, практично неможливо, а якщо її все-таки спробують розкрити, виникне такий шум, який зробить цю затію просто абсурдною.
6
Зазвичай такого захисту від злодіїв буває цілком достатньо. Але якщо у вашому будинку зберігаються великі цінності, має сенс оснастити його на додаток і охоронною сигналізацією. На вікна ставляться датчики різних типів. По-перше, це геркони (магнітоконтактні датчики), провідні та бездротові. Вони спрацьовують при розмиканні або замиканні контакту, тобто при відкриванні вікна. По-друге, використовуються інфрачервоні датчики руху, що реагують на випромінювання, що йде від теплокровних істот, тобто людей і тварин. У багатьох таких датчиках передбачений «імунітет» від собак, котів та іншої домашньої живності.
7
Існують також датчики розбиття скла і акустичні датчики, які уловлюють шурхіт і інші звуки, які видаються зазвичай при розтині скла. Ще один варіант - вібраційні датчики. Вони спрацьовують при вібрації скла. Але цей вид датчиків ненадійний, т.к. реагує і на хибні сигнали. Тому встановлюють такі прилади тільки в крайньому випадку і в таких будинках, які знаходяться далеко від проїжджої частини доріг.