Як відремонтувати кухню самому. Які матеріали потрібні для облицювання робочих стін при ремонту кухні.

В ремонті квартири ремонт кухні слід відразу за приведенням в порядок санвузла - ванни і туалету. Послідовність дій у всіх випадках. Спочатку створюється дизайн-проект, потім демонтують старі меблі, конструкції, закуповують меблі і необхідні матеріали, займаються обробкою і установкою меблів та освітлення. А тепер про все по порядку.
Інструкція
1
Створення дизайн-проекту. Без проекту жодна справа не буде успішним. Не дарма, напевно, ремонт порівнюють з 2 пожежами: не знаючи, що ви хочете отримати в результаті, ви розтягнеться ремонт на роки. Отже, що має бути передбачено в проекті? По-перше, розташування меблів та побутової техніки. Плита, мийка і холодильник повинні складати робочий трикутник. Виходячи з цього правила, розраховують місце розташування робочої зони, яка має бути не більше 6 метрів. Якщо розташування гарнітура не кутове, а лінійне, то мийку розміщують між холодильником і плитою. Зараз не проблема перенести водопровід або газові труби в інше місце, з дозволу відповідних інстанцій. Другий пункт дизайн-проекту - розрахунок кількості необхідних матеріалів для обробки. Тут розробляються поєднання обробки, колірні рішення, черговість обробки. І останнє - це терміни ремонту кухні. Порахуйте, скільки часу у вас може піти на кожен етап обробки. Намагайтеся реально дивитися на речі: скільки годин ви будете приділяти в день до або після роботи, скільки людина буде працювати і так далі. Коли ви ставите перед собою якісь зобов'язання, вони підстьобують і допомагають не лінуватися.
2
Після складання плану можна приступати до демонтажу. Ламайте все старе: плитку можна збити долотом і молотком, штукатурку або шпалери шпателем, попередньо намочивши стіну. Якщо приміщення давно не оновлювалося, потрібно поміняти електропроводку та водопровідні труби. Перед тим, як їх міняти, попередьте сусідів, ЖЕК, а після відключення міняйте труби оперативно. На цьому ж етапі слід поміняти склопакет.
3
Після повного руйнування старого і установки нових комунікацій, потрібно вирівняти стіни, стеля, підлога. Потім все грунтують і наносять декоративне покриття. Пам'ятайте, що в кухні потрібно використовувати вологостійкі матеріали. Ідеально підходить керамічна плитка для оздоблення стін і підлоги. Стелю краще зробити натяжна - його не потрібно буде надалі мити і він не вигорає. Якщо ж ви вирішили залишити як є або зробити навісний з гіпсокартону, то його потрібно буде регулярно перефарбовувати. Що стосується стін, то зазвичай їх обклеюють шпалерами, що миються і керамічним «фартухом» на рівні 60-150 см. «Фартух» потрібен для захисту стіни від теплового впливу плити, кахельну плитку легко мити, вона міцна і стійка до впливу тепла і вологи. Перед наклеюванням шпалер в місцях кріплення меблів вбийте в стіну дерев'яні заглушки, в які пізніше будете забивати цвяхи або саморізи.
4
Останній етап - установка меблів і витяжки і вбудовування побутової техніки. Витяжку монтують в останню чергу.