Як відповісти на питання резюме.

Резюме являє собою короткий портфоліо вашої трудової діяльності. Також з нього роботодавець дізнається про ваші здібності, життєвих цілях і пріоритетах, успіхи на минулих робочих місцях. Відповідати на запитання резюме необхідно відповідно до реалій вашого трудового досвіду.
Вам знадобиться
  • - трудова книжка;
  • - паспорт;
  • - рекомендації з минулих місць роботи.
Інструкція
1
Заповніть перший блок питань, що складається з ознайомчою інформації про вас. Обов'язково правильно вкажіть контактні дані. При позитивному рішенні роботодавець точно зможе з вами зв'язатися. При необхідності проставте умови для зв'язку, наприклад, переважний час доби.
2
Заповніть блок про колишніх місцях роботи. Вказуйте їх, починаючи з самого останнього. Якщо всі дані зафіксовані у трудовій книжці, звіртеся з нею. Зверніть увагу, що краще, якщо попередні місця будуть за тематикою якомога ближче до передбачуваної вакансії. Чи не замовчує про досвід роботи, не зазначений у трудовій книжці, але аналогічний нового місця. Сьогодні роботодавці не так активно звіряються з зафіксованими даними. Їх більше цікавить справжній досвід роботи здобувача, особливо якщо у нього є хороші рекомендації.
3
Велика увага звертається на питання про відхід з попереднього місця роботи. Зрозуміло, що в резюме ви вкажете «за власним бажанням». Але менеджери з персоналу обов'язково поцікавляться справжніми причинами догляду. Не варто розповідати про деспотичний начальство, з яким ви не зійшлися за поглядами. Майбутній роботодавець заздалегідь розраховує ситуацію, як і що ви будете говорити про нього. Краще скажіть, що в попередній компанії, на жаль, в даний момент не передбачається місця для вашого кар'єрного росту, і ви боїтеся розгубити весь свій робочий потенціал.
4
Чесно відповідайте на питання, що стосуються ваших особистих цілей. Обов'язково говорите про те, що хочете мати стабільний хороший заробіток і можливості його підвищення. Багато компаній вважають, що таке орієнтування співробітника є для нього хорошою мотивацією. Також не забудьте згадати про реалізацію своїх ділових якостей і творчого потенціалу.
5
Складним для здобувача стає питання «Чому ви вибрали нашу компанію?». Для відповіді на нього, заздалегідь вивчіть історію фірми, області діяльності і перспективи, що надаються для вашої спеціальності. Тоді відповідь на таке питання буде очевидним: тому що компанія надає широкі можливості для роботи за моїм профілем.
6
Відповідаючи на питання резюме, будьте лаконічні, точні, що не применшуйте, але й не прагнете перебільшувати свої таланти. Вказуйте рівень володіння програмами, іноземними мовами відповідно до реальністю. На співбесіді роботодавець може, наприклад, перейти на зазначену мову. У випадку, якщо рівень володіння в резюме був завищений, ви опинитеся в невиграшною ситуації.
7
При відповіді на питання про ваших сильних і слабких сторонах будьте також відверті з роботодавцем. Максимум від вас вимагається назвати по три якості в кожній категорії. Проаналізуйте посаду, на яку претендуєте. Назвіть точно позитивні якості, характерні для неї. А ось негативні моменти уявіть так, щоб на даному місці вони мали вигляд позитивних. При цьому активно використовуйте синоніми. Наприклад, зайва балакучість є комунікабельністю, а цікавість - уважністю до деталей.