Як зупинити кровотечу при пораненні артерії. Як сплести джгут з волосся.

Артеріальний кровотеча відрізняється яскраво-червоним кольором крові і сильним пульсуючим струменем. Його інтенсивність може бути небезпечна для життя, тому допомога повинна бути швидкою. Але не менш важливо надати її правильно.
Вам знадобиться
  • - бинт, вата;
  • - джгут.
Інструкція
1
Зупинити артеріальну кровотечу можна за допомогою гнітючої пов'язки, пальцевого притиснення артерії далеко від рани, накладення джгута або, якщо пошкодження на кінцівки, максимальним його згинанням з наступним тугим фіксуванням. Кожен з цих способів має свої особливості, які треба враховувати.
2
Пальцеве притиснення артерії застосовуйте тимчасово, до накладення джгута або давить. Притисніть пошкоджену судину вище поранення - на кінцівках, і нижче - на голові і шиї.
3
Перед накладенням гнітючої пов'язки обробіть шкіру на відстані 3-4 см від рани розчином антисептика, а в польових умовах - горілкою або звичайною водою. Якщо ні стерильного бинта, прикладете чисту тканину, зверху вату і зафіксуйте бинтом.
4
Джгут використовуйте при сильній кровотечі з ран кінцівок, хоча при правильному накладення його можна застосовувати і при кровотечі з сонної артерії, тобто на шиї. Вище рани покрийте шкіру тканиною або одягом. Для відтоку венозної крові підніміть кінцівку на 20-30 см вище тіла і тільки потім накладайте джгут. Щоб він не передавив нервові закінчення, затягуйте його помірно. Кожен наступний виток повинен захоплювати попередній. Під останнє коло вкладіть записку із зазначенням точного часу й хвилини його накладення. Як джгута можете використовувати рукав одягу, ремінь, мотузку та інші підручні засоби, які легко обмотати навколо кінцівки.
5
Ознакою правильного накладення джгута є припинення кровотечі, зникнення пульсу на пошкодженій кінцівки, блідість шкіри і запалі вени. Джгут залишайте на увазі, чи не прикривайте його одягом і не забинтовується. Час його накладення становить влітку - 2 години, а взимку 1-1,5 години. Якщо транспортування потерпілого в лікарню відбуватиметься довше, притисніть артерію вище рани і зніміть джгут, а через 5 хвилин накладіть його повторно, тільки вже трохи вище.
6
При кровотечі з сонної артерії (збоку на шиї), з протилежного боку закиньте руку на голову і обмотайте джгут навколо неї і вище пошкодженої артерії. Це допоможе уникнути задушення і зупинить сильна кровотеча.
7
Якщо кінцівку сильно пошкоджена в місці передбачуваного накладення джгута, використовуйте метод максимального її згинання. Прикладіть до місця поранення давить пов'язку, зігніть сильно руку в лікті або ногу в коліні і тільки потім зафіксуйте бинтом.
Зверніть увагу
Зупинка артеріальної кровотечі не повинна супроводжуватися синюшностью шкіри або онімінням кінцівки. При появі цих ознак необхідно послабити джгут або накласти його заново.