Як пересаджувати орхідеї.

Орхідеї потрібно пересаджувати періодично і вчасно. При цьому квітам не особливо потрібні просторі горщики. Для них набагато важливіше знаходитися регулярно в свіжому субстраті, щоб до коріння надходило достатньо повітря, і горщик міг рівномірно просихати. Субстрат з часом ущільнюється і розкладається, а коріння отримують менше повітря, ніж потрібно. Тому й потрібно орхідеї під час пересаджувати.
Інструкція
1
Робити це потрібно раз на рік-два. Кращий час для пересадки - це рання весна, яка символізує початкову фазу розвитку всіх рослин. Субстрат можна оновлювати з пізнього літа і до ранньої осені. Взимку під час їх цвітіння орхідеї пересаджувати не рекомендується, інакше квітки не встигнуть оговтатися. Влітку в спеку теж квітка краще не пересаджувати. Знову придбану орхідею краще пересадити відразу після цвітіння в використовуваний вами субстрат.
2
Важливу роль при пересадці грає також дренажний шар, який краще робити з глиняних черепків, пластівців стиропора або гальки. Цей шар забезпечить відведення води від коренів, для яких шкідливо постійно перебувати у воді. Обов'язково візьміть свіжий матеріал для дренажу та новий горщик (або старий дезінфікувати).
3
Порядок дій при пересадці: відокремте орхідею від горщика, розімніть його гарненько з усіх боків і вдарте злегка по дну горщика. Потім повністю видалите весь старий субстрат.
4
Далі продезінфікованими вогнем ножицями відріжте відмерлі корінці (якщо такі є), старі і відмерлі цибулини. Продезінфікуйте великі рани порошком деревного вугілля.
5
Тепер наповніть горщик матеріалом для дренажу на чверть. Присипте шар невеликою кількістю землі. Тепер візьміть орхідею, вставте її в горщик, повертаючи при цьому в різні боки. Так само розмістіть в горщику коріння, які звисали до цього через краї посудини. Будьте обережні з твердими корінням, які є особливо крихкими.
6
Наповніть горщик рівномірно з усіх боків субстратом. Також злегка ударяйте горщик об стіл, щоб дати субстрату проникнути в простір між коренів. При цьому коренева шийка рослини повинна перебувати над субстратом. Полийте рослину через день-два, не раніше. Інакше разом з водою в незагоєні ранки проникнуть хвороботворні бактерії.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=N1USt7wo_t4