Як накреслити шестикутну призму.

Призма («щось відпиляну» в перекладі з грецької) складається з двох підстав однакової форми, які лежать в паралельних площинах, і бічних граней. Бічні грані мають форму паралелограма, а їх кількість залежить від числа вершин у багатокутниках підстав. Накреслити таку фігуру з основою правильної шестигранної форми можна за допомогою різних допоміжних побудов.
Вам знадобиться
  • Папір, олівець, лінійка, ластик.
Інструкція
1
Поставте довільну точку у лівого краю листа, відклавши від верхнього краю приблизно третину висоти креслення. Від неї проведіть горизонтальний відрізок до такої ж точки біля правого краю. Через середину відрізка проведіть перпендикуляр, відміряйте в обидві сторони від його перетину з горизонтальним відрізком приблизно третину довжини горизонтальної лінії і поставте там ще пару точок. З'єднайте чотири точки, накресливши таким способом ромб - прямокутну ізометрію квадрата. У нього буде вписано верхнє шестигранне підставу призми.
2
Проведіть лінію через середини лівої нижньої і правої верхньої сторін ромба - її можна вважати віссю абсцис системи координат, а точки перетину зі сторонами ромба будуть двома протилежними вершинами шестикутника. Позначте ліву нижню вершину буквою A, а праву верхню - буквою D.
3
Розділіть відрізок AD на чотири рівні частини і позначте в них три допоміжні точки. Через кожну точку проведіть прямі, паралельні нижньої лівої і верхньої правої сторонам ромба. Пряма, проведена через середню точку, буде позначати вісь ординат. Довжину відрізка AD помножте на число, що дорівнює? *? 3 (приблизно 0,43), відкладіть вийшло відстань в обидві сторони від перетину осі ординат з відрізком AD і поставте ще пару допоміжних точок.
4
Через ці точки проведіть лінії, паралельні верхній лівій і нижній правій сторонах ромба. У місцях їх перетину з двома проведеними на попередньому кроці лініями (виключаючи лінію осі ординат) поставте точки - це будуть відсутні чотири вершини верхнього підстави призми. Позначте їх в напрямку проти годинникової стрілки буквами англійського алфавіту - почніть з B (точка правіше вже існуючої A).
5
З'єднайте точки попарно, накресливши таким способом шестикутник верхнього підстави призми.
6
Вертикальну діагональ ромба можна вважати віссю аплікат прямокутної системи координат. Від точок F, A, B, C проведіть вниз відрізки паралельно цієї осі. Довжини відрізків повинні бути однакові і рівні висоті призми. Якщо призма повинна бути похилій, а не прямий, ці відрізки проводите під відповідним кутом до осі аплікат.
7
Кінці відрізків теж з'єднайте попарно - це видимі вершини нижньої основи призми. На цьому малюнок можна вважати закінченим - на ньому зображені всі видимі з цього ракурсу грані (верхнє шестикутне основу і три бічні грані). При необхідності можна пунктиром зобразити ребра невидимої частини фігури, аналогічним способом провівши вертикальні відрізки від інших точок і теж з'єднавши їх нижні кінці попарно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IY4N4Xgiz68