Як визначити розмір болта. діаметр болтів вимірюється.

Без кріплення майстер як без рук: мати справу з нерухомим з'єднанням частин різних конструкцій доводиться постійно. Болти, гвинти, гайки, шурупи, шайби - найбільш ходовий кріплення. У роботі дуже часто важливо заздалегідь знати розмір болта.
Вам знадобиться
  • - Штангенциркуль;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Болти і гайки, схожі на сучасні, з'явилися приблизно до середини XV в. Вони виготовлялися виключно вручну, і тому кожна комбінація «гайка-болт» була унікальною. Класичний варіант з'єднання цих двох деталей з роками удосконалювався. В ряду останніх промислових досягнень - розробка спеціальних електронних пристроїв, здатних автоматично контролювати зусилля затяжки даного виду кріплення.
2
Сучасний болт - затребуване кріпильний виріб. Разом з гайкою воно призначене для роз'ємного з'єднання деталей і являє собою циліндричний стержень з зовнішньою різьбою на одному кінці і головкою на іншому. Головка може бути різної форми: квадратної, овальної, циліндричної, конічної, з шести або чотирьох граней.
3
Велика частина державних стандартів за кріпленням, в тому числі - болтам, передбачає можливість випуску схожою продукції (по загальному вигляду, за призначенням). Відмінність буде лише в типі болтів і їх виконанні.
4
Розмір болта залежить від призначення і пов'язаний, насамперед, з зовнішнім діаметром різьблення, оскільки болт - різьбова кріпильна деталь. Для визначення діаметра болта виміряйте його зовнішній діаметр з різьбленням штангенциркулем. Якщо різьблення нанесена не по всій довжині стержня, то діаметр болта в його «лисою» частини приблизно такий же, як діаметр різьби при вимірюванні на вершинах витків.
5
Що вважати довжиною болта? Як правило, при позначенні вироби вказується довжина його стрижня. Таким чином, висота головки не враховується. Виміряйте довжину стрижня - отримаєте довжину болта. Якщо ви замовляєте в метричному вимірі болт М14х140, це значить, вам потрібен болт з діаметром різьблення 14 мм, довжиною стержня 140 мм. При цьому загальна габаритна довжина виробу з урахуванням висоти головки болта, наприклад, в 8 мм буде 148 мм.
6
Інший параметр - крок різьби болта. Заміряйте відстань між двома довколишніми (сусідніми) вершинами різьблення і ви отримаєте шуканий розмір. Наприклад, болт М14x1,5 - це болт з діаметром 14 мм і кроком різьби 1,5 мм.
7
Ще одна характеристика деяких типів болтів за розміром - довжина різьбового кінця. Щоб дізнатися її, виміряйте ту частину стрижня, яка призначена для навинчивания гайки.
8
Існує чимало нормативів, в яких викладені технічні вимоги до кріплення. Наприклад, по фланцевих з'єднань (а саме при них і застосовуються болти) вони викладені в ГОСТ 20700-75. І конструкція, і розміри кріплення регламентуються ГОСТами 9064-75,9065-75, 9066-75.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PvZa1aKBUZ8
Зверніть увагу
Зауважте: розмір болта не завжди буде характеристикою його надійності. Якщо тиск для фланцевого з'єднання планується більше 25 кгс/см2, використання болтів неприпустимо. Це визначено ГОСТом 12816-80.
Корисна порада
Не забувайте про те, що при замовленні потрібних вам болтів треба враховувати не тільки розміри, але і майбутні умови роботи кріпильних деталей. П'ять груп їх якості визначаються ГОСТом 20700-75.