Як накреслити вид збоку.

Креслення служить для того, щоб той, хто буде виточувати деталь або будувати будинок, міг отримати максимально точне уявлення про зовнішній вигляд об'єкта, його будову, співвідношенні частин, способах обробки поверхонь. Однією проекції для цього, як правило, недостатньо. На навчальних кресленнях зазвичай виконують три види - головний, зліва і зверху. Для об'єктів складної форми застосовують також види праворуч і ззаду.
Вам знадобиться
  • - деталь;
  • - вимірювальні інструменти;
  • - креслярські інструменти;
  • - комп'ютер з AutoCAD.
Інструкція
1
Послідовність виконання креслення на аркуші ватману і в програмі AutoCAD приблизно однакова. В першу чергу розгляньте деталь. Визначте, який її ракурс дасть максимально точне уявлення про форму і функціональні особливості. Ця проекція і стане її головним видом.
2
Подивіться, чи однаково виглядає ваша деталь, якщо дивитися на неї праворуч і ліворуч. Від цього залежить не тільки кількість проекцій, але і їх розташування на аркуші. Вид зліва розташовується правіше головного, а вид праворуч - відповідно, лівіше. При цьому в плоскій проекції вони будуть виглядати так, як ніби знаходяться безпосередньо перед очима спостерігача, тобто без урахування перспективи.
3
Способи побудови креслення однакові для всіх проекцій. Подумки розташуйте об'єкт в системі площин, на які ви будете її проектувати. Проаналізуйте форму предмета. Подивіться, чи можна його розділити на більш прості частини. Дайте відповідь на питання, в форму якого тіла можна повністю вписати ваш об'єкт повністю або кожен його фрагмент. Уявіть, як виглядають окремі частини в ортогональній проекції. Площину, на яку проектується об'єкт при побудові виду зліва, знаходиться з правого боку від самого предмета.
4
Виміряйте деталь. Зніміть основні параметри, встановіть співвідношення між цілим об'єктом і окремими його частинами. Виберіть масштаб і накресліть головний вид.
5
Оберіть спосіб побудови. Їх два. Для виконання креслення прийомом видалення нанесіть спочатку загальні контури предмета, на який ви дивитеся зліва чи справа. Потім поступово починайте видаляти обсяги, прокреслюючи виїмки, контури отворів і т. П. При прийомі приросту спочатку викреслюється один елемент, а потім до нього поступово приєднуються інші. Вибір способу залежить в першу чергу від складності проекції. Якщо деталь при погляді на неї зліва чи справа являє собою яскраво виражену геометричну фігуру невеликою кількістю відхилень від суворої форми, зручніше використовувати прийом видалення. Якщо фрагментів багато, а саму по собі деталь ні в яку фігуру не вписався, краще послідовно приєднувати елементи один до одного. Складність проекцій однієї і тієї ж деталі може бути різною, тому і способи можна змінювати.
6
В будь-якому випадку почніть побудова виду збоку з нижньої і верхньої ліній. Вони повинні знаходитися на тому ж рівні, що і відповідні лінії головного виду. Це забезпечить проекційну зв'язок. Після цього нанесіть загальні контури деталі або першого її фрагмента. Дотримуйтесь співвідношення розмірів.
7
Накресливши загальні контури виду збоку, нанесіть на нього осьові лінії, штрихування і т. Д Проставте розміри. Підписувати проекцію потрібно не завжди. Якщо всі види деталі розташовуються на одному аркуші, то підписується тільки вид ззаду. Положення інших проекцій визначається стандартами. Якщо ж креслення робиться на кількох аркушах і один або обидва бічних видів знаходяться не на тому аркуші, на якому головний - їх необхідно підписати.
Корисна порада
При побудові виду збоку в AutoCAD або інший креслярської програмі поєднувати верхню і нижню лінії головного і бічного видів на першому етапі не обов'язково. Креслення можна виконувати за фрагментами, а рівні поєднати тоді, коли ви почнете його готувати до роздруківці.