Як намалювати тундру. малюємо небо аквареллю.

В знаменитій пісні тундра була оспівана як безкрайня сніжна пустку, на якій пересуваються на оленях. Однак природа тундри неймовірно різноманітна, її види бувають просто приголомшливими, і за допомогою акварельних фарб можна передати її неповторну красу.
Вам знадобиться
  • Аркуш паперу, простий олівець, акварельні фарби, пензлі.
Інструкція
1
Розгляньте пейзажі тундри - вони можуть бути неймовірно різноманітні. Гірські тундри по-іншому називають альпійськими лугами. Арктичні тундри дуже бідні рослинністю - там немає навіть чагарників, лише мохи та лишайники. У середній (типової) тундрі в основному ростуть мохи, але з'являються і карликові берези і повзучі верби. З тварин в тундрі поширені північні олені, лисиці, вовки, снігові барани. Крім того, в тундрі чимало водойм.
2
Вивчивши особливості тундри, придумайте краєвид, який хотіли б зобразити. Наприклад, це може бути осіння тундра - неймовірно барвиста картинка. Спочатку накидайте лінію горизонту - покажіть гористу місцевість на задньому плані. Кількома штрихами намітьте гори. Тепер ви можете або промальовувати краєвид простим олівцем або відразу працювати фарбами. Дуже зручно тундру зображати аквареллю. Світло-блакитний аквареллю зафарбуйте небо, набираючи на кисть побільше води. Залиште білі області - хмари.
3
Наберіть на тонку кисть темно-сіру фарбу і позначте їй лінії гір. Частину гір зафарбуйте блідо-сірим. Потім яскравими кольоровими плямами почніть зафарбовувати квіти і пожовкле листя чагарників. Зеленим зафарбуйте мох і траву. Темною фарбою намітьте лінії кругляків.
4
Інший гарний краєвид тундри - луг з пасеться на ньому північним оленем. Яскравими плямами зафарбуйте луг - тут і зелень, і криваво-червоні квітки, і пожовкла трава, і сірі лишайники. Умовно розділіть луг на дві частини - верхню і нижню. Верхню трохи размойте водою. Коли фон просохне, намалюйте оленя - з потужним крупом і великими, товстими гіллястими рогами. Хвіст у північного оленя білий, так само, як і область горла. Тіло і ноги - набагато потужніший, ніж у звичайного лісового оленя. Оленів можна зобразити і на білому, сніговому тлі, який традиційно представляється при слові «тундра».