Як намалювати пори року. Як намалювати літо фарбами.

Місяці, дні тижня, час доби ... Тимчасові цикли - частий мотив, використовуваний художниками, композиторами, письменниками. Пори року дуже люблять малювати діти. Можливо, вони роблять це не надто реалістично, використовуючи стереотипи, однак у них можуть вийти дуже цікаві роботи. Більш дорослі художники теж можуть запропонувати незвичайні трактування звичної теми пір року.
Вам знадобиться
  • Будь-які вподобані матеріали для малювання.
Інструкція
1
Перший варіант - зображення стандартного кола пір року, який часто просять намалювати в школі на природознавстві. Намалюйте коло і розділіть його на чотири сектори. У кожному з секторів буде зображено невеликий пейзаж або просто природне явище, пов'язане з тим чи іншим часом року. У правому верхньому секторі хай буде намальована зима - з неї традиційно починається цикл пір року. Можна зобразити сніжний ліс, замети або просто кілька сніжинок. Наступний, правий нижній сектор - це весна. Бурульки, набряклі бруньки на гілках і, звичайно, сонце. Лівий нижній кут - це літо: яскраві фарби, квіти, птахи, дозрілі ягоди - ось те, чим можна заповнити цей сектор. Останній сектор - осінь з її оранжево-червоною гамою, дощами і опалим листям.
2
До речі, як би дивно це не звучало, цикл пір року не обов'язково малювати у формі кола. Якщо сектори будуть квадратні, нічого страшного не трапиться. Таке коло можна оформити дуже оригінально, як, наприклад, на ілюстрації. Один і той же об'єкт поділений на чотири сектори, в кожному з яких свого часу року. Дітям таке завдання напевно сподобається.
3
Намалюйте один і той же пейзаж, але в різні пори року. Варіанти пейзажу будуть відрізнятися по колірній гамі і іншим деталям. Чотири картинки також можна укласти в коло пір року, а можна розташувати поруч, як на ілюстраціях.
4
Уявіть пори року в якихось образах. Наприклад, в образах дівчат з різною зовнішністю, в різних нарядах - такий прийом використовують багато ілюстратори.
5
Дуже цікаво можна зобразити пори року за допомогою технік, поширених в дитячій творчості. Осінь - це відбитки листків. Намажте осінній листок фарбою, прикладіть до паперу, щільно притисніть і зніміть. Щоб зробити сніжинку, виріжте з старої клейончастої ажурною скатертини квітка і зробіть відбитки блакитною фарбою. Ще один цікавий прийом - малювання поверх воскових слідів. Свічкою намалюйте області, які потрібно залишити білими, наприклад, хмари або кучугури, а решта розфарбуйте акварельними фарбами. Літо також можна зобразити за допомогою відбитків листя, весну - малюванням аквареллю по мокрому папері. Технік безліч, їх поєднання дозволить створити прекрасний колаж.
Один з можливих способів проілюструвати нематеріальні поняття полягає в використанні зображень предметів, які з ними асоціюються. Для втілення ідеї часу підійде образ годин, колаж на основі якого можна зробити в редакторі Photoshop.
Вам знадобиться
  • Програма Photoshop.
Інструкція
1
Поєднанням Ctrl + N створіть в Photoshop документ з чорним фоном. Натиснувши на клавішу D, поверніть основний і фоновий кольору до налаштувань за замовчуванням.
2
Застосуйте до єдиного існуючого шару фільтр Clouds («Хмари»), який включається опцією з групи Render («Рендеринг») в меню Filter («Фільтр»). Клавішами Ctrl + J продублюйте шар з результатами роботи фільтра і накладіть його на оригінальне зображення в режимі Overlay («Перекриття»).
3
Поєднанням Shift + Ctrl + N вставте в файл новий шар і, застосувавши інструмент Rectangular Marquee («Прямокутне виділення»), намалюйте виділення прямокутної форми, що збігається з шириною полотна. Висота прямокутника повинна складати близько третини висоти документа. Скориставшись опцією Fill («Заливка») в меню Edit («Редагування»), заповніть створену фігуру білим кольором.
4
Розмийте прямокутник фільтром Gaussian Blur («Розмиття по Гауса»), включивши його опцією з групи Blur («Розмиття») в меню Filter так, щоб розтушовані область досягла кордонів полотна. Згорніть отриману картинку в спіраль опцією Twirl («Скручивание») групи Distort («Спотворення») в меню Filter з максимальним значенням параметра Angle («Кут»).
5
Обробіть тим же фільтром зображення на фоновому шарі. Перемістіть білу спіраль під верхній шар і змініть її режим накладення на Screen («Освітлення»). Таким способом ви отримали фон, який буде потрібно для передачі ідеї руху часу і стрілок годинника по колу.
6
Для створюваного колажу достатньо буде схематичного зображення годинників у вигляді широкого кільця з цифрами і стрілками. Щоб намалювати таку картинку, вставте в файл ще один шар і виділіть на ньому круглу область інструментом Elliptical Marquee («Еліптична область виділення»). Для отримання кола затисніть клавішу Shift. Залийте фігуру чорним кольором. В середині чорного кола створіть ще одне кругле виділення меншого розміру і видаліть виділену середину опцією Clear («Очистити») в меню Edit («Редагування»).
7
Щоб намалювати знаки, рівномірно розміщені вздовж окружності, створіть за допомогою інструменту Ellipse («Еліпс») в режимі Paths («Контури») контур за розміром внутрішнього кільця циферблата. Включивши інструмент Horizontal Type («Горизонтальний текст»), клікніть по цьому контуру і намалюйте білі цифри.
8
Додайте поверх знаків два нових шари. На кожному з них створіть інструментом Polygonal Lasso («Багатокутне ласо») виділення у вигляді сильно витягнутого ромба і зафарбуйте його білим кольором. Годинникова стрілка повинна виявитися коротше і ширше хвилинної. Опцією Rotate («Обертання») групи Transform («Трансформація») в меню Edit розгорніть фігури під потрібним кутом. Для переміщення застосуєте інструмент Move Tool («Інструмент переміщення»).
9
Щоб годинник не розсипалися, зберіть їх в групу. Для цього виділіть шари з чорним кільцем, цифрами і стрілками і застосуєте поєднання Ctrl + G. Накладіть створену групу на фон в режимі Overlay і зменшіть її непрозорість, відрегулювати в палітрі шарів параметр Opacity («Непрозорість»).
10
Раскрасьте зображення за допомогою градієнтної карти. Для цього виберіть в групі New Adjustment Layer («Нова установка шару») в меню Layer («Шар») опцію Gradient Map («Карта градієнта»), клацніть по градиентной смузі в діалоговому вікні та застосуйте відповідний двоколірний зразок з відкрилася палітри. Накладіть створений шар на зображення в режимі Color («Колір»).
11
Опцією Save («Зберегти») в меню File («Файл») збережіть створену картинку.