Як намалювати тюленя.

Тюлені, морські ссавці, вражають своєю легкістю пересувань в воді. Цих граціозних тварин дуже цікаво малювати, надаючи тюленям плавні лінії тіла, вигини, прорисовуючи їх добрі очі.
Вам знадобиться
  • Аркуш паперу, простий олівець, ластик, матеріали для роботи в кольорі.
Інструкція
1
Приготуйте матеріали, потрібні для роботи. Перш ніж приступити до малювання тюленя, подивіться в інтернеті фотографії цих тварин і зверніть увагу на будову їх тіла. За допомогою простого олівця почніть виконувати начерк. Аркуш паперу найкраще розташувати горизонтально. Також виберіть, будете ви малювати стилізований, «мультяшний» малюнок або передавати в точності всі деталі.
2
Намалюйте невеликий овал, схожий на куряче яйце - це груди тюленя. Потім намітьте невелике коло на цьому «яйці» - голова тварини. Після цього намалюйте хвостову частину ссавця. Вона може бути вигнута або розташована прямо (якщо тварина лежить на березі водойми, наприклад), або має хвилеподібну форму. На кінці тулуба намітьте трикутником хвіст.
3
Приступайте до детальної промальовуванні тюленя. На голові намітьте два круглих очі і мордочку у вигляді невеликого кола. На ній намалюйте ніс у вигляді трикутника. Від нього проведіть лінію рота і намітьте «щічки» біля носа, як у кота, тільки більше. Недалеко від голови розташуйте ласти, величиною вони трохи більше голови, закінчуються розширеної площиною, на якій відзначте фаланги «пальців».
4
Задніх ніг у тюленів немає, в процесі еволюції вони перетворилися в хвіст, який допомагає при переміщенні в воді. Розділіть заготовку хвоста на дві частини, прорисуйте на ній фаланги, надайте форму ласти, витягнутого трикутника. Придумайте і намалюйте фон - океан, узбережжя, зоопарк і пр. Ластиком зітріть допоміжні лінії.
5
Виберіть - будете ви закінчувати малюнок олівцем або ж візьметеся за фарбами. При роботі над малюнком у графіку приділяйте увагу штриховке за формою тіла, намітьте напрямки її перед початком процесу. Пропрацюйте мордочку тварини, очі повністю штрихів, залишаючи в них невеликий відблиск. Якщо тюлень знаходиться в морському середовищі, то доречно залишити на його тілі ластиком відсвіти.
6
При роботі фарбами заповнення малюнка почніть з фону. Потім загальним плямою вкажіть колір тварини. Далі опрацюйте тінь, змінюючи кисті і заважаючи основний колір з темними відтінками. Після висихання уточніть перший план і малюнок на тілі тюленя.
Тюлені - симпатичні ссавці, що живуть у водах морів і океанів обох півкуль, а також в деяких внутрішніх водних басейнах, наприклад, в озері Байкал. Вони володіють обтічним, за формою схожим на веретено тілом, невеликою головою, яка плавно переходить в шию. На тілі тюленя немає жодного органу, який заважав би тварині плавати - відсутні навіть вушні раковини. Передні ласти, як весла, дозволяють тварині швидко пересуватися під водою, а задні - своєрідний кермо - краще координувати свій рух. Всі ці особливості необхідно враховувати, якщо ви збираєтеся зробити малюнок тюленя .
Вам знадобиться
  • Щоб намалювати тюленя, вам знадобиться:
  • - папір;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - акварельні фарби .
Інструкція
1
Починати малювання тюленя потрібно з невеликого схематичного ескізу. Крупне тіло тварини і його невелику голову слід зобразити як два овалу - великий і маленький. Потім плавними лініями намітьте майбутні ласти. Розмітьте мордочку тюленя , вона повинна бути трохи витягнутої, з великими круглими очима і носом, схожим на собачий. Не забудьте, що у тюленів є також досить довгі вуса. Домалюйте ласти. Всі лінії обов'язково повинні бути плавними. Тепер зітріть допоміжні лінії і ретельно прорисуйте деталі.
2
Якщо ви збираєтеся розфарбувати тюленя , використовуйте темно-сірі тони. На спині тварини фарба буде більш темною, на животі - більш світлою. Не забудьте поставити відблиск, коли будете розфарбовувати очей - так він виглядатиме більш об'ємним і реалістичним.
3
Можна намалювати тюленя і більш простим способом. Намалюйте горизонтально велику краплю - тіло ссавця. Потім додайте передні і задні ласти, прорисуйте морду. Зітріть зайві штрихи і затушуйте фігуру тюленя , злегка натискаючи на олівець. Для переходу від темної до більш світлої зоні натискайте на олівець трохи слабше.
4
Якщо ви хочете зобразити дитинчати тюленя , то вам необхідно знати і врахувати ще деякі деталі. Новонароджені тюлені або, як їх називають, бельки, з'являються на світ покритими густим білим довгим хутром, який зберігається у них протягом 3-х тижнів. Форму тіла тюленя -детениша можна малювати такий же, як і у дорослого тюленя , але потім вам буде необхідно намалювати хутро тонкими штрихами. Розфарбувати малюнок можна акварельними фарбами, дуже сильно, практично до брудно-білого кольору розвівши синю або чорну фарбу.
Корисна порада
Щоб додати малюнку завершеність, зробіть відповідний фон: засніжений берег, море, покрите льодом.