Як зробити шпаківню.

З приходом весни люди радіють прилітають з теплих країв птахам, їх дзвінким пісням і щебету. Але жителі міста теж можуть порадувати пташок, зробивши шпаківню навпроти свого вікна. Тоді можна буде щодня спостерігати за пернатими, їх життям і навіть самим взяти участь в ній.
Вам знадобиться
 • - фанера;
 • - наждачний папір;
 • - молоток;
 • - дриль;
 • - шпалерні цвяхи (1, 25 см);
 • - стрижень для жердочки;
 • - мідний гачок;
 • - водостійкий клей;
 • - фарба.
Інструкція
1
Починайте робити шпаківню з підстави. Випиляєте дощечку 10х10, 10х12 або 12х12 см. Ці параметри є стандартними для дна шпаківні. Для чотирьох сторін пташиного будиночка підготуйте дошки висотою в 34 см. У довжину бічні частини повинні бути такими ж, як і дно, тобто 10-12 см. До довжинах задньої і передньої дощок додайте з боків по 2 см.
2
Просвердлите отвір в центрі лицьової дощечки на відстані від верхнього зрізу, рівному 8 см. Для синиці буде достатньо діаметру в 25 мм, для шпака його необхідно збільшити до 32-35 мм.
3
До денця прибийте лицьову дощечку, а після цього - бічні частини. Прикріпіть кріпильну жердина: в задній дошці просвердлите невелику дірочку і прикріпіть мідний гачок з розміром приблизно 2 см. До основи шпаківні прибийте задню стінку.
4
Дах для пташиного будиночка робіть з розрахунком, що вона повинна трохи нависати спереду і з боків, щоб дощова вода не потрапляла в шпаківню, а просто стікала вниз. Це пристосування також врятує птахів від занадто яскравого і жаркого сонця. Для такого шпаківні відмінно підійдуть розміри 15х17 см.
5
Приклейте жердинку до передньої стінки, трохи нижче основного отвори. Скористайтеся для цього дерев'яним стрижнем довжиною 7-8 см. На нього будуть сідати прилетающие птиці перед тим, як залетіти всередину.
6
Відшліфуйте всю поверхню пташиного будиночка, але всередині дошки залиште НЕ строганнимі. В ідеалі на внутрішній частині потрібно залишити зарубки для пташенят, щоб вони легко могли вибратися з будиночка. Пофарбуйте готовий шпаківню фарбою, безпечної для птахів. Пам'ятайте, що світлі тони будуть притягувати менше тепла, тому такий будиночок може виявитися холодним для пташок. В ідеалі, звичайно, шпаківня повинен імітувати отвори в деревах, тобто природні в природі житла птахів. Тому слід уникати яскравих кольорів і зупинити свій вибір на натуральних відтінках. Для ще більшої схожості з дуплом на лицьовій стороні можна приклеїти кору.
Кажуть, що шпаки приносять щастя. Вони позбавлять ваш дачну ділянку від шкідливих комах. Щоб шпаки оселилися у вас на ділянці хоча б на одне літо - зробіть для них будиночок. Найчастіше шпаківні роблять з дощок листяних порід дерева. Але будиночок на один сезон можна зробити з гофрокартону.
Вам знадобиться
 • - пакувальний ящик з гофрокартону;
 • - крохмаль;
 • - мотузка;
 • - самоклеюча ламінована папір;
 • - лінійка ;
 • - кутник;
 • - ніж для картону;
 • - ножиці;
 • - циркуль.
Інструкція
1
Виріжте з картону 8 стінок. Вони являють собою прямокутники 180х320 мм. Зваріть клейстер з крохмалю. Синтетичні клеї не підійдуть. Вони, звичайно, добре склеюють картон, проте мають сильний запах, який може відлякати птахів. Для клейстеру закип'ятіть 1 л води або трохи менше. Поки вона закипає, в невелику кількість води всипте 2-3 столові ложки крохмалю і розмішайте. Коли вода на плиті закипить, влийте туди вміст маленького судини і потримайте на вогні секунд 30. Потім зніміть клейстер і поставте його остуджувати. Дайте йому трохи охолонути. Він повинен залишитися теплим, але не гарячим.
2
Стінки необхідно зробити подвійними. Склейте прямокутники попарно. На одній зі стінок визначте місце для льотка. Його центр повинен знаходитися на відстані 50 мм від верхнього краю шпаківні і при цьому на вертикальній осьової лінії, що ділить горизонтальні сторони навпіл. Сам льоток має діаметр 50-60 мм. Він може бути і квадратним.На задній стінці зробіть 2 пари отворів, щоб протягнути в них 2 мотузки. Шматки повинні бути такої довжини, щоб шпаківню можна було прив'язати до дерева.
3
Склейте стінки один з одним встик, щоб вийшов короб. Намажте бічні кромки передньої і задньої стінок і приклейте до них боковини. Площині повинні розташовуватися строго під прямим кутом один до одного. Щоб площини не змістилися при сушінні, можна тимчасово їх скріпити, проткнув зубочистками або загостреними сірниками по швах. Всю конструкцію обмотайте нитками.
4
Склейте стінки один з одним встик, щоб вийшов короб. Намажте бічні кромки передньої і задньої стінок і приклейте до них боковини. Площині повинні розташовуватися строго під прямим кутом один до одного. Щоб площини не змістилися при сушінні, можна тимчасово їх скріпити, проткнув зубочистками або загостреними сірниками по швах. Всю конструкцію обмотайте нитками.
5
Для даху виріжте квадрат, додавши до кожної сторони короба 3-5 см. Наклейте на нього другу пластину з пари, залишивши припуски, як і при виготовленні дна. Приєднаєте дах до короба так, щоб менша пластина виявилася всередині. Дайте конструкції просохнути. Приберіть нитки, висмикніть сірники або зубочистки.
6
Якщо робити шпаківню з одного картону, він прослужить лише кілька днів. Потрібно його захистити від впливу вогкості. Фарбу в цьому випадку застосовувати не можна з тих же причин, що і синтетичний клей. Запах може відлякати птахів. Тому оклейте шпаківню самоклеющейся плівкою спокійних тонів. Клеїти необхідно внахлест, закривши всю зовнішню поверхню.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2TWT5oB5RXA
Корисна порада
Перед тим, як вішати шпаківню на дерево, дайте йому провітритися де-небудь на балконі. Не використовуйте ламінат з лазерною насічкою. Блискучі елементи і яскраві кольори можуть відлякати птіц.На даху можна зробити скати.