Як намалювати краба.

Беручись за малювання морського краба, важливо пам'ятати, що, незважаючи на їх різноманіття, відмінності в колірних фарбуваннях і розмірах, у всіх крабів будова тіла однакове. Тому спочатку необхідно зробити начерк, дотримуючись простих правил, і тільки потім додати деякі індивідуальні риси.
Вам знадобиться
  • - чистий білий аркуш паперу
  • - олівець
  • - кисть
  • - фарби для малювання
Інструкція
1
Починайте малювати краба з тулуба, яке покрите міцним панциром, що має форму майже рівного кола. Відзначте за допомогою легких штрихів місця, де необхідно буде згодом виділити кольором опуклість спинки. Окресліть олівцем шипи, наявні на боках панцира.
2
Коли ескіз тулуба краба буде готовий, намалюйте тварині ноги. Зверніть увагу, що задні чотири пари можуть бути різної товщини і розмірів, залежно від виду особини. У краба кожна кінцівка ділиться на чотири сегменти. На кінцях четвертої, третьої та другої пари ніг намалюйте шипи. Задні кінцівки повинні закінчуватися суглобом-лопаттю, який за своїм зовнішнім виглядом нагадує ракетку. Ходильние ноги у деяких крабів покривають тонкі волоски.
3
Намалюйте клешні на передніх кінцівках. Вони зовні схожі на кусачки, у яких захвати відрізняються за розміром: один менше, а інший більше. У більшості членистоногих ліва клешня значно менше, ніж права.
4
Після того як краб обзаведеться панциром і ногами, намалюйте йому голову, яка так само, як і все тіло, ділиться на сегменти. На голові зобразите оченята, які схожі на підняті вгору перископи, і дві пари невеликих вусиків.
5
Приступайте до прикрашення свого малюнка. Не забувайте, що колір колишній, кінцівок і панцира більшою мірою залежить від середовища, в якому особина живе. Наприклад, малюючи краба, що живе у водоростях, потрібно використовувати оливкові і зеленуваті відтінки, а мешканцеві коралових рифів необхідно зробити строкатий панцир і додати на ньому який-небудь візерунок.
6
Опуклість на спинці виділіть кольором. На клешнях і панцирі краба прорисуйте шипи. Відобразіть в малюнку за допомогою пензля те, що клешні тваринного покриває безліч дрібних виступів, а на задніх парах кінцівок є волоски. Гладкий і твердий матеріал, який покриває клешні краба, сильно відрізняється від хітину, наявного на панцирі, тому, щоб показати ці особливості, користуйтеся різними відтінками.
Незважаючи на різноманіття крабів, на їх відмінності в розмірах і колірних фарбуваннях, необхідно пам'ятати, що все краби мають однакову будову тіла. Тому спочатку зробіть начерк, слідуючи простим правилам, а потім додайте індивідуальних рис.
Інструкція
1
Почніть малювати краба з його тулуба. Воно закрите міцним панциром, який має майже круглу форму. Зверніть увагу, що у деяких особин він трохи скошений з боків, але все одно симетричний щодо осі тіла. Легкими штрихами позначте, де згодом треба буде виділити опуклість спинки кольором. Також окресліть олівцем шипи на боках панцира.
2
Коли ескіз тіла краба готовий, намалюйте ноги краба . Задні чотири пари бувають різних розмірів і товщини, все залежить від виду особини. Кожна кінцівка краба складається з чотирьох сегментів. Намалюйте шипи на кінцях другої, третьої і четвертої пари ніг. Задні кінцівки закінчуються суглобом-лопаттю, що виглядає як ракетка. У деяких членистоногих ходильние ноги покриті тонкими волосками. На передніх кінцівках намалюйте клешні, вони виглядають, як кусачки, у яких один захват менше іншого. У більшості крабів права клешня значно більше, ніж ліва.
3
Після того, як у краба з'явився панцир і ноги, необхідно промальовувати голову. Вона, як і все його тіло, складається з сегментів. Зобразіть на голові дві пари маленьких вусиків і оченята, вони виглядають як перископи, підняті вгору.
4
Тепер приступайте до фарбування малюнка. Пам'ятайте, що колір панцира, колишній і кінцівок багато в чому залежить від середовища проживання особини. Тому, якщо ви малюєте краба , що живе у водоростях, використовуйте зеленуваті і оливкові відтінки. Якщо ж ви малюєте мешканця коралових рифів, необхідно намалювати йому строкатий панцир з візерунком. Виділіть кольором опуклість на спинці краба , прорисуйте шипи на панцирі і клешнях. За допомогою кисті відобразіть в малюнку, що клешні покриті безліччю дрібних виступів, а задні пари кінцівок - волосками. Твердий гладкий матеріал, що покриває клешні краба відрізняється від хітину на панцирі, тому використовуйте різні відтінки для відображення цих особливостей.
Зверніть увагу
Не так вже й багато в Чорному морі крабів, щоб можна було їх виловлювати. Зараз ми хочемо запропонувати вам намалювати краба. Оскільки малюнок складний, от олівцем набросаний ескіз краба. Ваше завдання - обвести ескіз, розфарбувати і намалювати пейзаж навколо краба.
Корисна порада
Малюємо краба. Спочатку креслимо вертикальну пунктирну лінію, за допомогою якої виконуємо симетричний малюнок панцира. Потім намічаємо потужні клешні, після чого малюємо вісім лапок, відзначаючи зчленування короткими штрихами. Домалювавши деталі панцира і колишній, завершуємо малюнок.