Як ловити окуня.

Окунь - це одна з найбільш поширених річкових риб, яка мешкає навіть в заплаві деяких річок з солонуватою водою. Ловити окуня можна весь рік, як на глибині, так і на мілинах. Ця риба є хижою і успішно вистачає живців і болісно нарівні зі звичайним черв'яком. Для лову окуня існують різні способи.
Вам знадобиться
  • - вудилище
  • - волосінь
  • - котушка
  • - гачки
  • - грузило
  • - човен
  • - приманка
Інструкція
1
Для лову за допомогою вудки поплавця візьміть довге телескопічне вудлище з котушкою. Волосінь вибирайте товщиною в 0,25-3 мм, пустіть жилку тонше на поводок. Гачок повинен використовуватися №5-10, гострий і з прямим загином. Бажано взяти циліндричний поплавок.
2
Окуня ловите на поплавок з човна або з берега. Якщо рибалка відбувається з човна, буде зручним вудилище до 4 м в довжину. Найбільш вдалим часом для лову риби за допомогою вудки поплавця вважається період з весни і до середини літа. Для приманки використовуються черв'як, опариш, ручейник та інші наживки, у яких тваринне походження. Також може бути використана дрібна рибка, насаджена на гачок за губу або спинку.
3
З другої половини річного періоду можете ловити окуня на закріплену на спінінгу донку. Для цього вудлище повинне бути оснащено безінерційної котушкою, волосінню з кількома поводками 0,3-0,4 мм, грузилом на 15-30 г і гачками. Для приманки використовуються мальки. Ловити можна з човна і з берега.
4
Окунь відноситься до хижих риб, тому можете його ловити за допомогою спінінга на блешні. Найбільш вдалий час для цього настає в кінці літа або восени. Спінінг обладнайте волосінню 0,2-0,4 мм, залежно від бажаного і передбачуваного розміру риби. Найкраще місце для блеснения - це кромки водяній рослинності.
5
Як варіант, спробуйте ловити окуня, як і щуку, на жерлиці та гуртки. Гачки тільки повинні бути одинарними, а повідці - замінені на капронові. Величина самого гуртка повинна бути трохи менше, адже окунь набагато слабкіше щуки, і він не зможе при підсіканні перевернути гурток. Так окуня ловлять в глибоких місцях, де є повільний плин.
6
Відправляйтеся на риболовлю і в зимовий період. Окунь зграями збирається в глибоких ямах. При виявленні такого місця відмінний улов буде забезпечений. Опустіть в лунку блешню і провокуйте атаку окуня за допомогою дражливих рухів. Для того щоб окунь клював в зимовий час, його необхідно підгодовувати мотилем.