Як очистити реєстр від програми.

Реєстр Windows - це ієрархічна база даних, в якій містяться відомості про налаштування системи, апаратного та програмного забезпечення, профілях користувачів і т.д. При деінсталяції програми, по ідеї, її установки повинні віддалятися з реєстру, однак це відбувається не завжди - через помилки користувачів або некоректно написаних утиліт-деинсталлятори.
Інструкція
1
Активуйте редактор реєстру. Для цього у вікно запуску програм (викликається поєднанням клавіш Win + R або опцією «Виконати» меню «Пуск») введіть команду regedit. В меню «Правка» натисніть «Знайти» і в вікно пошуку запишіть ім'я програми, від якої хочете очистити реєстр. Це вікно можна викликати також поєднанням гарячих клавіш Ctrl + F. Використовуйте кнопку «Знайти далі» для запуску пошуку.
2
Якщо буде виявлено запис з таким ім'ям, клацніть по цьому рядку правою кнопкою миші і відзначте в випадаючому меню опцію «Видалити». Можна також використовувати клавішу Delete або в меню «Правка» вибрати команду «Видалити». Після першого знайденого файлу натисніть F3, щоб знайти інші записи, що відносяться до даної програми, і видаліть їх одним з описаних способів.
3
Цей метод може забрати багато часу, якщо віддалена програма представляла собою складну структуру - наприклад, Adobe Photoshop. Для прискорення процесу можна використовувати сторонні утиліти для чищення реєстру. Скачайте і встановіть безкоштовну програму RegCleaner.
4
Виберіть пункт "Пошук" у головному меню. У рядок пошуку введіть назву програми, від якого хочете позбутися, і натисніть кнопку «Пошук». Якщо запис з таким ім'ям знайдена, у правому нижньому куті екрану з'являється кнопка «Видалити». Використовуйте її, щоб очистити реєстр від застарілих даних.
5
Ще одна дуже зручна безкоштовна утиліта для очищення реєстру - AML Registry Cleaner. Скачайте її сайту розробника, встановіть на свій комп'ютер і запустіть. У лівій частині екрана натисніть кнопку Registry Search і введіть назву програми в рядок Find. У вікні Result пошук виведе список файлів, які відносяться до віддаленого додатком.
6
Клацніть правою клавішею миші по запису, після чого відкриється редактор реєстру. Видаліть запис одним з описаних вище способів.
Зверніть увагу
Для видалення програм використовуйте команду «Установка та видалення програм» в «Панелі управління» або утиліту uninstall, якщо вона входить в інсталяційний пакет програми.