Як перепаяти клавіатуру. Як перепаяти плату клавіатури.

Причиною непрацездатності комп'ютерної клавіатури іноді стає несправність кабелю. Його обрив може бути викликаний перегином або натягуванням. Змінювати всю клавіатуру при цьому необов'язково - достатньо перепаять тільки шнур.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - паяльник;
  • - кусачки;
  • - омметр.
Інструкція
1
Від'єднайте клавіатуру від комп'ютера. Якщо вона має інтерфейс PS/2 або AT, попередньо відключіть машину, не забувши завершити роботу операційної системи. Клавіатуру ж з інтерфейсом USB можна від'єднувати від комп'ютера і приєднувати до нього і тоді, коли він включений.
2
Переверніть прилад і виверніть з його дна все саморізи. Вони мають різну довжину, тому замалюйте, який з них де був розташований. Щоб гвинти не загубилися, прикріпіть їх до невеликого магніту або складіть у баночці.
3
Якщо плату утримують додаткові гвинти, виверніть їх. Зніміть плату. Замалюйте, які провідники кабелю підключені до яких точкам плати (ізоляція цих провідників пофарбована в різні кольори). Відпаяти їх все і зніміть шнур. За допомогою омметра визначте, який із провідників шнура з'єднаний з яким штирьком штекера. Один з них може виявитися не підключеним нікуди, оскільки він обірваний. Запишіть отримані дані.
4
Тепер візьміть клавіатуру або мишу з таким же інтерфейсом, як у клавіатури. Прилад повинен бути несправним, щоб його було не шкода розібрати, але причина його непрацездатності повинна полягати не в шнурі. Зніміть з нього кабель, а інші деталі можна надалі використовувати для ремонту інших клавіатур і мишей.
5
Тепер, використовуючи омметр, визначте відповідність квітів провідників штирькам у нового кабелю. Підпаяйте їх до відповідних точок плати, щоб штирі роз'єму виявилися підключені до них в тому ж порядку, що і раніше. Якщо у старого кабелю один з провідників був обірваний, здогадатися, куди його підпоювати можна по тому критерію, що після припайки інших, призначення яких відомо, одна з контактних майданчиків плати виявиться незадіяною.
6
Притисніть плату до контактів пакету плівок і зберіть клавіатуру в зворотному порядку. Якщо обриви маються на графітових провідниках пакету плівок, їх паяти не можна - клавіатура виявиться безнадійно зіпсованою. Для ремонту цих провідників використовуйте струмопровідний клей. Після складання клавіатури перевірте її працездатність.