Як по довжині кола визначити діаметр.

Довжина окружності і діаметр є взаємопов'язаними геометричними величинами. Це означає, що першу з них можна перевести в другу без будь-яких додаткових даних. Математичної константою, через яку вони пов'язані між собою, є число?.
Інструкція
1
Якщо окружність представлена у вигляді зображення на папері, а її діаметр потрібно визначити приблизно, виміряйте його безпосередньо. Якщо її центр показаний на кресленні, проведіть через нього лінію. Якщо ж центр не показаний, знайдіть його за допомогою циркуля. Для цього використовуйте косинець з кутами в 90 і 45 градусів. Прикладіть його 90-градусним кутом до окружності таким чином, щоб її торкалися обидва катета, і обведіть. Приклавши потім до одержали прямого кута 45-градусний кут косинця, накресліть бісектрису. Вона пройде через центр окружності. Потім аналогічним чином накресліть в іншому місці окружності другий прямий кут і його бісектрису. Вони перетнуться в центрі. Це дозволить виміряти діаметр.
2
Для вимірювання діаметра переважно використовувати лінійку, виготовлену з якомога більш тонкого листового матеріалу, або кравецькі метр. При наявності тільки товстої лінійки виміряйте діаметр окружності за допомогою циркуля, а потім, не змінюючи його розчину, перенесіть його на міліметровий папір.
3
Також за відсутності в умовах завдання числових даних і при наявності лише креслення можна виміряти довжину окружності за допомогою курвіметра, а діаметр потім розрахувати. Щоб скористатися курвиметром, спочатку обертанням його коліщатка встановіть стрілку точно на нульовий розподіл. Потім відзначте на колі точку і притисніть курвиметр до аркуша таким чином, щоб штрих над коліщатком вказував на цю точку. Проведіть коліщатком по лінії окружності, поки штрих знову не опиниться над цією точкою. Прочитайте свідчення. Вони будуть в сантиметрах - при необхідності переведіть їх в міліметри.
4
Знаючи довжину окружності (зазначену в умовах задачі або виміряну курвиметром), поділіть її на подвоєне число?. Вийде діаметр, виражений в тих же одиницях виміру, що і вихідні дані. Якщо це потрібно умовами, переведіть результат обчислення в інші, більш зручні одиниці.