Як відрізнити справжній мед.

До складу справжнього меду входять вітаміни і мікроелементи, які дозволяють використовувати мед, як лікарський засіб в домашніх умовах. Але для цих цілей можна використовувати тільки натуральний дозрілий мед. Щоб визначити його якість, купите потроху меду в різних місцях, лише візуально оцінивши його, а вдома проведіть експерименти.
Вам знадобиться
  • - мед
  • - йод
  • - тонка паличка
  • - оцтова есенція
Інструкція
1
Під час покупки меду зверніть увагу на його колір. Якщо мед має білуватий відтінок, є небезпека, що в ньому міститься цукровий сироп. Якщо мед темно-коричневий, то це може бути падевий мед, який менш цінний. Справжній мед, незалежно від кольору, завжди прозорий. Якщо в меді видна суспензія часток, значить, там є сторонні добавки.
2
За консистенцією мед повинен бути середньої густоти. Опустіть в мед тонку паличку, а потім повільно її виймайте. Справжній мед буде тягнутися за паличкою тонкої стрічкою. Якщо паличку крутити, то мед буде намотується на неї. А коли медова стрічка перерветься, то вона опуститься на поверхню меду гіркою, яка буде повільно розходитися. Але слід мати на увазі, що є рідкі сорти меду , наприклад, конюшиновий, липовий, акацієвий.
3
Мед не повинен бродити. Якщо на поверхні меду виникла піна, йде рясне газовиділення, з'явився кислий запах, то це говорить про незрілість меду , великому вмісті води в його складі. Такий мед необхідно поставити на водяну баню і прогріти протягом 20 хвилин. Бродіння буде зупинено, але майте на увазі, що незрілий прогрітий мед набагато менш корисний.
4
Перевірте мед на наявність в ньому сторонніх включень. Розчиніть мед у воді в пропорції 1: 2. Повинен вийти мутнуватий розчин. Розділіть медовий розчин на дві частини. Додайте в одну частину кілька крапель йоду, якщо розчин посинів, значить, в мед доданий крохмаль. Уважно огляньте другу частину розчину. Якщо там випав осад, то капніть в нього оцтової есенції. При наявності крейди в осаді, розчин спіниться.
5
Коли мед довго стоїть, то він зацукровується, що є ознакою гарного меду . Якщо мед довгий час стояв, а все ще залишається рідким, то це недоброякісний мед. Зацукрований мед можна розігріти на водяній бані, це не вплине на його лікувальні властивості.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MlTFWSrYdQk
Зверніть увагу
Якщо у вас є алергія на пилок, то вживайте мед з крайньою обережністю. У справжньому меді містяться частинки пилку, які можуть викликати загострення захворювання.
Корисна порада
Зберігайте мед в скляній, керамічній, пластмасовій посуді з щільно закритою кришкою. Мед гігроскопічний. Поруч з медом не повинно бути інших гостро-пахнуть продуктів.