Як вибрати моторне масло для зими.

В холодну пору року двигуну автомобіля доводиться працювати в складних умовах. Тому перед настанням зимового сезону автовласникам рекомендується здійснювати технічне обслуговування свого автомобіля, зокрема, замінювати масло. І хоча не можна сказати однозначно, яке саме моторне масло потрібно вашому автомобілю, слід керуватися певними правилами його вибору.
Вам знадобиться
  • - керівництво по експлуатації автомобіля.
Інструкція
1
Загляньте в керівництво по експлуатації або сервісну книжку вашого автомобіля. З'ясуйте перед вибором моторного масла тип двигуна, ступінь його зносу і умови експлуатації транспортного засобу. З отриманих даних ви зможете зрозуміти, яке масло слід вибирати. Вибирайте той продукт, який відповідає специфікації фірми виготовлювача вашого автомобіля.
2
Навчіться читати маркування на етикетці каністри, щоб вміти правильно вибрати масло. Наприклад, при виборі моторного масла на зиму зверніть увагу на літеру W на каністрі і число, що стоїть перед нею (наприклад, 20W, 5W, 0W) - воно позначає зимове масло. Число («зимовий» індекс) позначає, до якої найменшої температури рекомендується використовувати масло.
3
Щоб отримати мінімальну рекомендовану температуру, відніміть 35. Якщо на каністрі варто комбінація число + W + число (наприклад, SAE 10W40), то це всесезонне масло. Щоб отримати нижню межу температури, відніміть з 10 («зимового» індексу) число 35.
4
Залежно від типу двигуна вибирайте масло для бензинового або дизельного двигуна по класифікації API. Якщо на етикетку нанесена буква S, то масло призначене для бензинового двигуна, якщо С - то для дизельного. Зверніть увагу також на другу літеру після S або C - чим далі друга літера від початку алфавіту, тим краще масло. Якщо на етикетку нанесені обидві маркування (наприклад, SM/CI-4), то масло універсально, і ви можете застосовувати його і в дизельному двигуні, і в бензиновому.
5
Щоб вибрати масло, підходяще до типу вашого автомобіля, зверніть увагу на маркування за класифікацією ACEA. Огляньте етикетку на наявність букв А, В або Е. Буква А характеризує масло, відповідне для бензинових двигунів мікроавтобусів, легкових автомобілів і вантажівок. Для дизельного фургона, мікроавтобуса або легкового автомобіля вибирайте масло з маркуванням В. В разі, якщо вам необхідно залити на зиму масло в важка вантажівка, виберіть каністру, позначену буквою Е.
Зверніть увагу
Зміна марки масла є додатковим навантаженням для двигуна. Перехід на нову марку бажано здійснювати заздалегідь, а не безпосередньо перед настанням холодов.Меняя марку масла, намагайтеся вибрати масло того ж виробника.