Як відкрутити варіатор.

Щоб виконати багато операцій з ремонту та обслуговування варіатора, його необхідно відкрутити. Просунуті власники скутерів відкручують його і для заміни на тюнінгованих модель. Процедура зняття варіатора має середню категорію складності, але при відомій акуратності і старанності доступна і новачкам.
Вам знадобиться
  • - набір ключів і головок;
  • - знімачі;
  • - викрутки;
  • - молоток.
Інструкція
1
Очистіть від забруднень корпус варіатора так, щоб було видно всі кріпильні болти. Відверніть кріпильний болт лапки кік-стартера. Після цього виверніть всі болти на кришці варіатора. Багато болти мають ускладнений доступ, тому при їх відкручування доведеться проявити кмітливість. Зняті болти складайте в окрему негрязную ємність, щоб не втратити їх.
2
Якщо після видалення всіх кріпильних елементів кришка не знімається, акуратно обстукаєте її по краях молотком або достатньо великим ключем, а потім тягніть, похитуючи, на себе. Одночасно контролюйте прокладку між кришкою і картером, щоб не порвати її. Якщо це все ж станеться, нову виготовте з щільного паперу або параніту однакової товщини.
3
Частково демонтуйте механізм кік-стартера, розташований на коленвале. Для цього спочатку зніміть викруткою фіксуючу шайбу, а потім всі інші деталі механізму з валу. Порядок зняття деталей запам'ятовуйте. Самі деталі маркіруйте будь-яким зручним способом.
4
Знявши кришку корпусу, один з болтів вверніть в отвір над варіатором і приготуйте знімач. Виготовлювачами рекомендується використання фірмових знімачів, але при їх відсутності підійдуть знімачі масляного фільтра від автомобілів ВАЗ. Перекиньте ланцюг варіатора по крильчатці, зачепивши одна з ланок за гачок знімача. Постарайтеся при цьому, щоб вільний хід ланцюга був якомога менше. Потім вручну почніть провертати варіатор проти напрямку руху до тих пір, поки знімач не впреться в болт, раніше закручений над корпусом. Ця процедура називається фіксацією варіатора.
5
Руками стисніть пластини зчеплення так, щоб ремінь провис. Утримуючи пластини, зніміть ремінь. Відкрутіть гайку на колінчастому валу. Після цього зніміть корону кік-стартера і крильчатку варіатора. Запам'ятовуйте або записуйте послідовність знімаються деталей.
6
Для відкручування болта кріплення варіатора використовуйте накидний ключ. У багатьох випадках цей болт важкодоступний і доведеться використовувати головку з подовжувачем. Врахуйте, що якщо варіатор знімається вперше, відвернути цей болт буде дуже важко. Якщо ваших зусиль не вистачить, запросіть помічника. Для безпеки заблокуйте обертання шківа варіатора, вставивши викрутку між його зубами і картером.