Як відрізнити метеорит від каменя.

Осколки астероїдів і комет - невеликі небесні тіла, що рухаються в міжпланетному просторі по своїх орбітах. Потрапляючи в зону тяжіння Землі, вони падають на її поверхню. Це метеорити. Далеко не всі небесні камені бувають помічені і знайдені. Деякі, їх називають метеоритами, випаровуються в атмосфері, не встигнувши досягти поверхні планети, більші при ударі розколюються або розпадаються в пил. Але дещо все ж вдається знайти. Деякі знахідки відрізняються досить значними розмірами. Щорічно на Землю випадає більше 100 тонн метеоритної речовини.
Вам знадобиться
  • - спирт;
  • - азотна кислота.
Інструкція
1
Все метеорити підрозділяються на залізні, залізокам'яні і кам'яні, залежно від свого хімічного складу. Перші і другі мають значний відсоток вмісту нікелістого заліза. Знаходять їх нечасто, оскільки маючи поверхню сірого або коричневого кольору, вони на око відрізнити від звичайних каменів. Шукати їх краще всього за допомогою міношукача. Однак, взявши такий зразок в руки, ви відразу зрозумієте, що тримаєте метал або щось на нього схоже.
2
Залізні метеорити мають високу питому вагу і магнітні властивості. Впали давно, набувають іржавий відтінок - це їх відмітна особливість. Велика частина железокаменних і кам'яних метеоритів також намагнічується. Останні, однак, в значно менше. Недавно впав кам'яний метеорит виявити досить просто, оскільки навколо місця його падіння зазвичай утворюється кратер.
3
При русі крізь атмосферу метеорит сильно розігрівається. У недавно впали помітна оплавити оболонка. Після охолодження на їх поверхні залишаються регмагліпти - поглиблення і виступи, немов від пальців на глині, і шерсткості - сліди, що нагадують лопнули бульбашки. За формою метеорити часто схожі на кілька округляє головку снаряда.
4
У домашніх умовах можна провести реакцію на нікель. Розпиляєте зразок і відполіруйте його до дзеркального блиску. Приготуйте розчин азотної кислоти в спирті у співвідношенні 1:10. Занурте в нього зразок, злегка помішуйте. Через деякий час на його поверхні стануть помітні так звані Відманштеттонови фігури - кристали металу. Однак у деякої невеликої частини залізних метеоритів кристалічна структура після такого досвіду не проявляється.
5
На розколі кам'яного метеорита часто видно невеликі, порядку 1 мм, освіти вигляді зерен - хондри. У залізного - вкраплення металу у вигляді смужок.
Пошук метеоритів в даний час став дуже популярний як вид заробітку. І це не випадково, оскільки на ринку торгівлі різними космічними об'єктами, у тому числі і метеоритами, відбулися досить великі зміни. Величезна кількість колекціонерів готові запропонувати дуже істотні суми за невеликий осколок, лише б це дійсно був метеорит. На планету Земля кожен день падає величезна кількість цих небесних подарунків, але через те, що мало хто знає, як визначити метеорит, вони залишаються непоміченими. Тому необхідно знати, як виглядає даний об'єкт, і які його відмінності від звичайного каменю.
Інструкція
1
Метеорит зазвичай має незвичайну форму, деякі сторони можуть бути сильно оплавлені, так як він пролітає через шари атмосфери.
2
Метеорити, що впали зовсім недавно, володіють плівкою, яка обволікає собою всю поверхню знахідки. Зазвичай вона чорна за кольором, рідше сіро - бура. Якщо плівка вже піддалася впливу часу, відбулося окислення, то забарвлення стане червонувато - бурого, тобто колір, що нагадує іржу.
3
Найкраще плівка видна на зламі метеорита, якщо вам пощастить, і вона буде мати невеликі тріщини, то можна побачити блиск металу, який входить до складу метеорита.
4
Якщо помацати метеорит руками, то можна відчути, що всі виступи згладжені.
5
Якщо ви відправляєтеся на пошуки метеоритів , майте при собі компас. Саме він допоможе вам визначити цей космічний обєкт. Піднесіть до нього компас, якщо стрілка відхилиться в будь-якому з напрямків, значить, перед вами, дійсно, метеоритне речовина. Даний спосіб не працюватиме в місцевості, де є поклади магнітних руд.
6
Є один вид метеоритів , які не є магнітними, це метеорити-хондрити. Їх можна визначити за зовнішнім виглядом, вони являють собою невеликий шматок вугілля, на якому розташовуються у великій кількості дрібні коричневі вкраплення.
7
Слід зазначити, що зазвичай метеорити, які дуже довго пролежали в землі, визначити простій людині дуже складно, ця нелегка задача, яка піддається тільки фахівцям у своїй справі.
8
Після того, як ви виявите метеорит, зафіксуйте місце, дату, глибину, на якій він залягав, тип ґрунту та інші важливі показники. Спробуйте скласти схематичну карту місця, де була виявлена знахідка.
9
Якщо метеорит дуже крихкий, так як довго був схильний до дії природних чинників, сфотографуйте його під різними ракурсами, зробіть невеликий опис об'єкта і зверніться до фахівців.
Зверніть увагу
Як тільки ви знайдете, як вам здається, метеорит, то за допомогою ряду тестів можна спробувати визначити, метеорит ваша знахідка або простий камінь. Щоб знати, як визначити метеорит ви повинні спочатку знати типи метеоритів. Існує безліч характеристик, які допоможуть у ідентифікації.
Корисна порада
Для того, щоб визначити, що це - метеорит чи не метеорит, - потрібні спеціальні дослідження. Іноді достатньо візуального огляду зразка, але частіше потрібні спеціальні аналізи. Метеорит зазвичай виглядає як обвуглілий камінь, зверху його покриває чорна плівка або кора плавлення, так як він летів через атмосферу.