Як бути з кредитом в банку в кризу.

Підписуючи кредитний договір з банком, люди сподіваються на те, що зможуть справно погашати заборгованість. Але фінансова стабільність залежить не тільки від надій і бажань. Якщо ситуація різко змінилася, скоротилися або зовсім зникли джерела доходу, залишається одне питання: як бути з кредитом в банку?
Інструкція
1
Існує кілька можливих варіантів дій. У кожного з них є свої позитивні і негативні сторони. Ви можете достроково виплатити суму боргу і відсотки, взявши кредит в іншому банку на більш привабливих умовах. Але якщо в майбутньому немає перспективи на вирівнювання фінансової ситуації, кредит в другому банку теж буде висіти над вами дамокловим мечем.
2
Простіше спробувати домовитися з банком. Чи не ховайтеся від співробітників, прийдіть на зустріч, обговоріть можливі шляхи погашення кредиту. Банк може реструктуризувати борг, продовжити термін виплати, зменшити процентну ставку, не застосовувати (або скасувати вже наявні) штрафні санкції за прострочення. Пам'ятайте, що банку краще отримати з вас хоч щось, ніж взагалі нічого.
3
Якщо домовитися не вдається, банк не хоче йти на поступки, залишається вирішення питання в судовому порядку. Сама процедура не з приємних, вона забирає час і нерви, та й суди в переважній більшості випадків виносять рішення на користь позивача (тобто банку). Але, можливо, для вас такий шлях стане єдиним способом отримати перепочинок.
4
Під час судового процесу відсотки і штрафи за кредитом не нараховуються. Після винесення рішення судом сума, зазначена у виконавчому листі, є остаточною. Просіть у суду, щоб вам скоротили розмір боргу, суд має право це зробити. Пошліться на свою фінансову неспроможність, пред'явіть довідки про доходи, про те, що на вашому утриманні перебувають діти або інші особи, щоб довести, що не здатні виплатити всю суму боргу.
5
Після винесення судового рішення вам належить спілкуватися з судовими приставами. Звичайно, вони мають право описати, вилучити і реалізувати ваше майно для покриття боргу, але якщо на вас нічого не оформлено, єдине, що їм залишається - це накласти стягнення у певному процентному співвідношенні на ваші джерела доходу. Враховуючи російські реалії, офіційна зарплата у людей завжди менше фактичної, тому, якщо з неї буде утримуватися 25-50 відсотків, гроші на життя все одно залишаються.
6
Також ви можете терпляче чекати закінчення терміну позовної давності, після цього банк не вправі звертатися до суду з позовом до вас. Даний термін становить три роки після останнього виробленого платежу (дзвінка, зустрічі зі співробітниками банку). Головна умова для закінчення терміну давності - відсутність в цей період будь-яких контактів між банком (або колекторами, яким переданий ваш борг) і вами. І ще один (малоймовірний) варіант - банкрутство банку. Ні кредитора, немає і боргу.