Як бути з кредитом, якщо тебе звільнили. Як бути з іпотекою якщо вагітна.

Кредит - це зручно і клопітно одночасно. Особливо якщо справа стосується довгострокових позик - іпотеки, автокредитування і т.д. Найстрашніша ситуація для тих, хто бере гроші в борг у банку, - це звільнення. І далеко не всі знають, що ж потрібно робити, якщо на вас є кредит і при цьому ви залишилися без роботи.
Інструкція
1
Для початку прийміть той факт, що зараз ви без роботи, а борг віддавати треба. Відразу ж попередьте банк про те, що ви стали тимчасово неплатоспроможним. Напишіть відповідну заяву і йдіть з ним до кредитних інспекторам свого фінансової установи -кредиторів. Дізнайтеся у них, які санкції можуть вам загрожувати і як можна ненадовго відстрочити сплату заборгованості. Фахівці рекомендують не затягувати похід в банк, мінімальний термін - тиждень до дати чергового погашення.
2
Будьте готові до того, що відразу ж банк вам добро на відстрочку не дасть. Фахівці візьмуть вашу заяву і передадуть на розгляд. І в цьому випадку дуже важливу роль буде грати ваша кредитна історія. Якщо займ у вас довгостроковий і пройшло вже пару років, як ви його сплачуєте, причому робите це регулярно і вчасно, то шанси ваші значно підвищуються.
3
Поки ви ще чітко не впевнені, що банк дозволить вам відстрочку, постарайтеся знайти де-небудь грошей, достатніх для оплати щомісячного внеску по кредиту. Спробуйте зайняти у друзів, звернутися до родичів.
4
Якщо далі події будуть розвиватися за негативним сценарієм, то борг ваш буде накопичуватися дуже швидко. Потім у справу ще вступлять пені і штрафи. Все станеться так швидко, що ви не встигнете озирнутися, як отримаєте попереджувальний дзвінок з банку. Співробітники організації-кредитора повідомлять вам, що вашим кредитом незабаром почнуть займатися колектори. Правда, тут необхідно враховувати той факт, що державні банки набагато рідше користуються послугами подібних сумнівних фірм, ніж комерційні.
5
Тому ваше завдання - в максимально короткі терміни знайти роботу і якнайшвидше погасити кредит.
6
Якщо ж банк дозволяє вам відстрочку, розслаблятися все одно не варто. Адже тимчасова амністія дозволяє вам не оплачувати основну заборгованість. А от від сплати відсотків вас ніхто не звільняє. У цьому і полягає основна проблема, адже відомо, що відсотки - це досить велика частина щомісячного платежу. Тому у ваших інтересах знайти роботу швидше.
Корисна порада
Потурбуйтеся про свої кредитах заздалегідь. Сьогодні при укладанні договору позики багато хто воліє оформляти страховку від втрати роботи. Вона дасть вам 4 місяці на пошук нової роботи. Весь цей період за вас буде оплачувати ваш борг страхова компанія. Вартість такої страховки дорівнює двом щомісячним платежам.