Як обставити маленьку однокімнатну квартиру. Як обставити маленьку однакомнатную квартиру, щоб місця здавалося більше.

Над питанням, як краще обставити маленьку однокімнатну квартиру, доводиться неабияк поламати голову. Хочеться ж, щоб в квартирі було все необхідне для життя, і в той же час, щоб вона не нагадувала склад, де буквально повернутися ніде. Збільшити її загальну та житлову площу ви не в силах, проте обставити її розумно, раціонально і красиво цілком можливо.
Інструкція
1
Деякі люди, що живуть в однокімнатних квартирах, намагаються візуально збільшити їх, зносячи майже всі перегородки: між кімнатою і кухнею, між кімнатою і передпокоєм. Мабуть, чинити так все ж не варто. По-перше, запах куховаріння в кімнаті тоді буде відчуватися набагато сильніше. По-друге, при відкриванні вхідних дверей буде видна сходова клітка, і може виникнути протяг. Нарешті, по-третє, в такій квартирі ні про яке особистому просторі не може бути й мови, усамітнитися просто ніде, хіба що в санвузлі, а це прямий шлях до підвищеної нервозності і конфліктів.
2
Набагато розумніше вчинити таким чином: виберіть лише найнеобхідніший мінімум предметів ужитку, без яких ви точно не зможете обійтися. На кухні це холодильник, мийка і плита (газова або електрична). Невеликий обідній стіл (якщо ваша сім'я воліє приймати їжу на кухні, а не в кімнаті) цілком можна зробити відкидним, що кріпиться до стіни. При необхідності його кришка піднімається і кріпиться в горизонтальному положенні за допомогою стопора. Його ж цілком можна використовувати в якості робочої поверхні при готуванні. Так буде зекономлено чимало місця.
3
Посуд зберігайте в навісних шафках. Постарайтеся обійтися без підлогових. В крайньому випадку, якщо не буде вистачати місця для посуду і столових приладів, зробіть або замовте саморобний шафа під підвіконня.
4
Замість орних дверей, що створюють «мертву зону», де нічого не можна розміщувати, поставте при вході в кухню і в житлову кімнату легкі розсувні двері типу гармошки або повісьте штори з щільної важкої матерії.
5
Для житлової кімнати постарайтеся придбати найбільш підходящий по розмірах і функціональності гардероб-стінку, бажано з кутовим платтяним шафою і з нішею для телевізора. Якщо в ній передбачено кут комп'ютерника з висувається кришкою для клавіатури і вертикальної нішею для комп'ютера, це буде прекрасно. Відсік, де є міцні полки, використовуйте під бібліотеку, а той, де полки скляні - для чайної і скляного посуду.
6
В якості спального місця найкраще послужить диван, що розкладається з внутрішнім відсіком-коробом для постільної білизни. Якщо ж у сім'ї є діти, бажано підібрати таку стінку, яка вже укомплектована двох'ярусної ліжком.
7
Щоб кімната здавалася візуально більше, оклейте її шпалерами теплих і світлих тонів (наприклад, жовтими, палевими) в вертикальну смужку.