Як підготувати промову.

Сьогодні практично будь-якій людині, що прагне досягти успіху в кар'єрі та особистісному зростанні, необхідно володіти ораторським навиком. Чи хочете ви розповісти новачкам про вашу компанію, її цілі, виступити зі звітом перед начальством або зробити презентацію нового продукту, вам необхідно підготувати мова . Однак мова повинна бути не тільки змістовною, але й захоплююче піднесеній. Сподіваємося, що наші підказки допоможуть вам успішно виступити зі своєю мова ю на публіці.
Інструкція
1
Для початку чітко визначте пріоритетну думку, яку вам необхідно донести до слухачів. Це допоможе вам сформулювати виступу. А слухачі легше вас зрозуміють і засвоять отриману інформацію, а також сформують власне ставлення до предмета публічного обговорення. Під час планування промови визначитеся, про що саме ви бажаєте проінформувати аудиторію.
2
На другому етапі підготовки визначте логічну структуру вашого публічного виступу. Грунтуючись на найголовнішому тезі доповіді, почергово підготуйте вступ, потім основну та заключну частину. На вступ з укладенням можна виділити близько 20% доповіді. І щоб основна інформація не звалилася на слухачів подібно сніжному кому, приділіть особливу увагу вступної частини. Можна її почати з маленької історії, цікавого факту чи навіть питання. В заключній частині Підсумуйте сказане і коротко повторіть озвучені ідеї. В основну частину слід помістити головні пункти виступу.
3
Намагайтеся підкріплювати свої тези фактами і статистикою. Цей спосіб широко поширений і використовується в бізнес-презентаціях, служачи відмінним доказом до словесної інформації. Тільки не перестарайтеся із статистикою і точністю, щоб ваша мова не перетворилася на майже механічне відтворення фактів і математичних формул. Так замість того щоб сказати «49,4%», краще зупиніться на спрощеному вираженні «майже половина». І звичайно статистична інформація повинна бути достовірною. Якщо не знаєте або не пам'ятаєте величину якого-небудь значення, краще не беріть цифри зі стелі, а то ж серед ваших випадків можуть бути відчайдушні любителі статистики.
4
Користуйтеся візуальними засобами. Коли презентація включає в себе багато статистичних даних, краще їх розмістити на слайдах. Графіки та діаграми зі слайдів дуже добре запам'ятовуються. На слайдах ви також можете розмістити основні тези та пункти виступу, які, на вашу думку, важливі для запам'ятовування слухачами. Дані, зображені на слайдах, повинні бути неодмінно чіткими і розбірливими, в іншому випадку слухачі будуть неохоче звертати увагу на розмиті картинки. Шрифт повинен бути досить великим, а колір шрифту не повинен зливатися з фоном або наближатися до нього відтінком. Це все.