Як відрізнити фрукт від овоча.

Здавалося б, що складного в тому, щоб визначити, фрукт перед тобою або овоч? Яблука, апельсини, банани та інші солодкі плоди - фрукти, помідори, огірки, картопля, капуста, кабачки - овочі. Однак з наукової точки зору все далеко не так просто.
Вам знадобиться
  • Плоди, приналежність яких потрібно визначити; довідник з ботаніки.
Інструкція
1
Багатьох може здивувати твердження про те, що помідор - це фрукт, а, скажімо, чай - овоч. Однак з точки зору ботаніки все так і є. У ботаніці фруктами називають соковиті плоди дерев або чагарників, дозрілі зав'язі квіток. Під це визначення, по суті, потрапляють і томати, і огірки, і кабачки з баклажанами, горох і квасоля.
2
Овочами в ботаніці називають будь-яку їстівну частину рослин, за винятком фруктів, ягід, горіхів і насіння. З приводу коренеплодів суперечки ведуться до цих пір - чи є овочами буряк, морква, картопля і їм подібні, або ж це видозмінені кореневі системи. Найчастіше їх відносять до овочів, адже вони є їстівною частиною рослини. Однак сиру картоплю, наприклад, овочем не рахується. Зате зелень - це теж овочі, а значить, чай теж є овочем, адже це зелень, вживається в їжу.
3
У ботаніці ягода - це многосеменная плід з щільною оболонкою і соковитою м'якоттю. Саме тому кавун прийнято вважати ягодою, як, до речі, і виноград - це зовсім не фрукт, як всі звикли вважати. За деякими класифікаціями до ягід відносять і згадані вище помідори, кабачки, баклажани і т.д. До чого насправді відносяться дані плоди, визначити дуже важко.
4
Але щоб не заплутатися остаточно, знайте, що існує ще й кулінарна класифікація плодів, звична всім, хто вживає ці плоди в їжу. У кулінарному розумінні фрукти - це солодкі соковиті плоди, овочі - плоди, які піддаються будь-якої кулінарної обробці, а чай - це чай. Але й тут можна заплутатися - адже помідор можна з'їсти і сирим, але він все одно залишиться овочем, а яблуко можна запекти, і воно залишиться фруктом. При цьому нічого страшного не буде, якщо ви з'їсте кавун і будете вважати його фруктом, так само як і виноград. Будь-які класифікації овочів та фруктів заплутані і до кінця не опрацьовані, тому головне - їсти побільше овочів і фруктів, тому що це корисно, а про решту подумають ботаніки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=SEicCIG7CNA