Як визначити, вивих або перелом. вивих синіє чи ні.

Вивих і перелом виникають при травмах. Найчастіше основним симптомом стає різкий біль, набряклість і порушення функції кінцівки. Точний діагноз може поставити лікар-травматолог, до якого слід негайно звернутися для надання медичної допомоги.
Інструкція
1
При переломі порушується цілісність кістки. При вивиху розриваються капсули зв'язок і суглобів, що призводить до різкого розтягування, змінює співвідношення суглобових поверхонь і призводить до блокування рухів у травмованому місці.
2
Перелом характеризується рухливістю в місцях порушення цілісності кістки. Якщо травма призвела до відкритого перелому, уламки кістки можуть проглядатися через пошкоджену шкіру. На місці травми з'являється сильні набряки і гематоми, через деякий час вони поширюються по всій поверхні кінцівки. При постукуванні пацієнт відчуває різкий біль.
3
Вивих характеризується болем в суглобі. Змінюється його форма, з'являється сильний набряк. При промацуванні можна виявити, що поверхня суглоба нерівномірна, опуклості знаходяться на невеликій відстані один від одного.
4
Самій явною відмітною рисою є той факт, що при вивиху ніколи не міняється форма і довжина кінцівки, так як відбувається тільки зміщення суглобів. При переломі найчастіше змінена і форма і довжина, особливо якщо перелом характеризується зміщенням і розбіжністю кістки. Однак при вивиху набряклість поширюється на весь травмований суглоб, тоді як при переломі набряклість з'являється безпосередньо над місцем травми і лише через значний проміжок часу поширюється на весь суглоб.
5
Вивих і перелом - це серйозні травми. Не намагайтеся вправити пошкоджену кінцівку. Негайно доставте потерпілого в травмпункт. Тільки лікар-травматолог на підставі результатів проведеного обстеження може поставити точний і достовірний діагноз. При будь-якій формі травми пацієнтові проведуть рентгенографію, яка зі 100% достовірністю покаже присутність вивиху або перелому.
6
На травмовану поверхню накладуть гіпс або тугу пов'язку. Якщо ж діагностований відкритий перелом зі зміщенням, лікування призначать стаціонарне.