Як у столиці встановити пам'ятник.

У слова «пам'ятник» є кілька визначень. Одне з них - це об'єкт, що становить частину спадщини країни і народу в культурному сенсі. Інше значення цього слова визначає пам'ятник як твір мистецтва, яке було створено для увічнення тих чи інших людей або історичних подій. Однак встановити пам'ятник не так легко як здається. Особливо в столиці. Для цього потрібно дотримати ряд вимог.
Вам знадобиться
  • - клопотання організації або юридичної особи;
  • - історико-біографічна довідка;
  • - копії архівних документів, що підтверджують достовірність події або заслуги увічнює особи;
  • - розроблений та затверджений текст напису на монументі або меморіальної дошки;
  • - виписка з будинкової книги з датами його реєстрації в столиці;
  • - письмове зобов'язання вимагає вжиття організації профінансувати роботи по установці.
Інструкція
1
Пам'ятники в столиці встановлюються тільки тим людям або подій, які володіли певною значимістю в історії Москви. Це можуть бути люди з офіційно визнаними досягненнями у державній або політичному житті міста. Також підставою для встановлення монумента можуть служити заслуги тієї чи іншої персони в суспільному, господарської, військової, виробничої, наукової, спортивної, творчої областях. За умови, що їх внесок в ту чи іншу галузь приніс довготривалу користь місту та країні в цілому.
2
Якщо ви хочете поставити пам'ятник видатній людині в столиці, вам доведеться звернутися в спеціальну Комісію з увічнення пам'яті видатних подій та діячів вітчизняної історії. На чолі Комісії стоїть заступник Прем'єра Уряду міста Москви. Він же є керівником Комплексу соціальної сфери в мерії міста. Експертами в Комісії є деякі члени Уряду міста, міської думи, Мінкульту Росії, РАН, Академії мистецтв, Комітету з культури міста Москви. Також встановлювати чи ні монумент у столиці будуть вирішувати представники Комітету з архітектури та містобудування, Комітету громадських зв'язків і, звичайно ж, фахівці Управління держконтролю охорони і використання пам'яток історії та культури по місту Москві, співробітники Музею історії столиці, члени спілки художників та архітекторів. Іноді як фахівців та експертів можуть запрошуватися і члени інших організацій, що відповідають за містобудівну політику міста.
3
На засіданні Комісії надайте повний пакет необхідних документів і паперів. Далі вам залишиться тільки чекати того рішення, яке приймуть визнані експерти.
4
Якщо Комісія прийме рішення відмовити в установці монумента, всі документи передадуть Уряду Москви, яке і складе письмову відмову і надасть вам відповідний папір. У випадку, коли приймається позитивне рішення по вашому питанню складається проект про встановлення монумента або меморіальної дошки. У ньому має бути враховано місце, де буде встановлюватися пам'ятник, визначений його зовнішній вигляд, постамент і т.д.
5
Після установки пам'ятника всі документи по ньому повинні бути передані в Управу того району Москви, де він встановлений. Фахівці цього муніципального органу влади візьмуть монумент на баланс, стануть стежити за його технічним станом і проводити поточні ремонти та реставрації.
Корисна порада
Пам'ятайте, що якщо ви фізична особа, яка мріє про встановлення пам'ятника своєму видатному родичу, у вас навряд чи щось вийде. Пов'язано це з тим, що Комісія не розглядає приватні клопотання. Тому вам необхідно підключити до даного питання будь-яку громадську або державну організацію чи вагоме юридична особа. Разом з ними вам потрібно розробити ряд пропозицій по встановленню монумента і в письмовому вигляді подати їх на засідання Комісії.