Як налаштувати варіатор. важкі важки варіатора на скутері.

Правильна настройка варіатора дозволяє трохи поліпшити динамічні характеристики скутера або плавність їзди. Для тюнінгового скутера нові налаштування допоможуть згладити що з'явилися недоліки форсованого двигуна. Такі, наприклад, як провали на низьких і середніх оборотах. Основна ідея настройки варіатора - підбір грузиків за масою і розміром.
Вам знадобиться
  • - інструмент для зняття і розбирання варіатора;
  • - знімач варіатора;
  • - нові важки-ролики
Інструкція
1
Перед налаштуванням трансмісії скутера переконайтеся, що двигун повністю справний і правильно відрегульований. Розберіть варіатор. Це вже сама по собі складне завдання, якщо ви ніколи цього не робили. Щоб якісно розібрати трансмісію скутера і не зірвати шліци клонували, придбайте спеціальний знімач варіатора. Знайдіть важки-ролики всередині рухомої частини ведучого шківа. Оцініть їх стан і знос.
2
Якщо ваш скутер не європейські виробництва, а китайського або призначений для внутрішнього ринку Японії, обов'язково проведіть виміри і зважування всіх грузиків. Власникам європейських моделей і японських, призначених для експорту, дані про розміри і масі роликів можна взяти з інструкції по експлуатації або буклетів тюнінгових компаній.
3
Відвідайте магазин запчастин для скутера або тюнінговий магазин. По буклету який-небудь хорошою тюнинговой фірми підберіть собі нові важки-ролики. Врахуйте, що розміри нових роликів повинні відповідати рідним, а маса - на 0,5-1,5 грама менше штатних. Ідеальним варіантом буде придбання трьох комплектів грузиків: на полграмма, на грам і на півтора грама легше. Це дозволить більш точно налаштувати варіатор під ваш вагу і двигун.
4
Обов'язково консультуйтеся з продавцем, якщо тюнінгових роликів вашого розміру не виявилося в буклеті. Цілком і повністю на його думку покладатися не варто, так як працівники магазину теж не завжди бувають компетентні. Тому запропоновані вам зразки обов'язково обмірте і зважте самостійно.
5
Встановивши нові ролики на свій варіатор, ви отримаєте невеликі, але помітні поліпшення в динаміці. Якщо ви завбачливо придбали кілька тюнінгових комплектів роликів, поекспериментуйте з їздою на кожному комплекті. Але ні в якому разі не користуйтеся надто легкими вантажами - вони не дадуть мотору вийти на максимальні оберти, що негативно позначиться на максимальній швидкості.
6
У випадку, якщо мета настройки варіатора - згладжування провалів форсованого двигуна на низьких оборотах, важки здобувайте не легше, а важче стандартних. Якщо ви поставите більш важкі вантажі на скутер зі стандартним мотором, динаміка помітно погіршиться, але з'явиться виграш в плавності розгону, особливо з важким вантажем.