Як намалювати будинок.

Будиночок - один з перших об'єктів, які вчиться малювати дитина. Швидше за все, так склалося, бо будинок для людини завжди був найголовнішим, безпечним місцем, притулком і осередком сімейного вогнища. Більшість дітей вдома зображують приблизно однаково - стіни, дах, труба, з якої в'ється дим. Однак слід визнати, що такий підхід до справи - не надто художній.
Вам знадобиться
  • Лист паперу, матеріали для малювання.
Інструкція
1
Якщо ви хочете намалювати якийсь конкретний будинок, існуючий в реальності, то вам знадобиться його зображення або ж він сам - ви можете намалювати його з натури. Благо, будинок - це нерухомий предмет, який зможе позувати, скільки завгодно. Виберіть техніку, в якій ви хочете зобразити будинок - можливо, це буде просто начерк, малюнок олівцем, малюнок фарбами або кольоровими олівцями.
2
Виберіть і стиль свого малюнка. Якщо ви хочете зобразити будиночок в дусі дитячих каракуль, то нічого складного немає: сільський будинок - це прямокутник (в рідкісних випадках - паралелепіпед) з трикутної дахом та іншими деталями за смаком, міський - великий прямокутник з безліччю маленьких вікон, плоским дахом і антенами нагорі . До речі, малюнки в такій минималистичной манері можуть бути дуже навіть цікавими.
3
Якщо ви задумали більш складний, дорослий рисунок, то вам необхідно вивчити закони перспективи. Потрібно не тільки дотриматися пропорції, а й витримати кут, під яким ви спостерігаєте за предметом. При роботі з готовим зображенням або з натурою це буде куди простіше, проте все одно можна допустити прикрі помилки, через які ваш будинок буде виглядати аляпісто і нереалістично. На аркуші паперу намітьте лінію горизонту, яка стане вашим орієнтиром. Виберіть кут зору і намітьте основні лінії. Намагайтеся не користуватися лінійкою, інакше замість малюнка у вас вийде креслення. Хоча це, втім, в деяких техніках теж може виглядати цікаво.
4
Коли ви намітили основні лінії і будівля набуде стіни і дах, займіться дрібними деталями. При їх малюванні не забувайте про перспективу, щоб, наприклад, вікно не повисло в повітрі. Коли ви закінчите роботу з лініями, намітьте тіні і обсяги у всіх об'єктів. Так як в будинках всі поверхні найчастіше рівні, з цим не повинно виникнути особливих труднощів. Якщо ви виконуєте рисунок в олівці, виконайте тіні м'яким олівцем і растушевкой.
5
Будинок можна розфарбувати аквареллю, гуашшю, кольоровими олівцями - чим завгодно. Особливості роботи з кожним матеріалом займають цілі книги, так що якщо ви прагнете до досконалості, вивчіть літературу, присвячену різним технікам. Якщо ні, просто розфарбуйте ваш будинок так, як вам подобається.
Корисна порада
До речі, на стінах будинку можна намітити лінії, які дозволять визначити, з якого матеріалу він побудований або чим облицьований - ви можете намалювати окремі цеглини, каміння або дошки.