Як переводити котів на сухий корм.

Питання про те, наскільки сухий корм для кішок безпечний і корисний, звичайно, спірне. Безумовно, при нестачі вільного часу господареві зручніше перевести свою тварину на харчування саме сухим кормом. Однак процес переходу від звичної їжі до сухої повинен пройти для вашої кішки максимально комфортно.
Вам знадобиться
  • - сухий корм;
  • - миска для сухого корму;
  • - миска для води.
Інструкція
1
Переводите на сухий корм вашого кошеняти не раніше, ніж у віці 2-3 місяців, коли у нього сформуються всі зуби. Кошеня повинен до цього часу вже вміти добре пережовувати їжу.
2
Підберіть правильний сухий корм, який підходить саме вашому домашньому вихованцеві. Вибирайте корми класу преміум або екстра. При покупці корму вивчіть упаковку, ознайомтеся з інструкцією. Насамперед зверніть увагу на рекомендований вік тварини. Наприклад, для кошенят сухі корми роблять з м'якими дрібними гранулами. Потім підберіть корм по потребам і станом здоров'я вашої кішки. Існують корму, наприклад, для кастрованих тварин, з проблемами сечостатевої, травної систем, для рухливих або малоактивних кішок.
3
Враховуйте, що для перекладу кішки на сухий корм потрібно 10-15 днів залежно від стану здоров'я та особливостей вашого вихованця. Постійно стежте на самопочуттям кішки, її поведінкою, характером стільця. При підозрі проблеми відразу ж зверніться до ветеринара.
4
Підсипати перші 2-3 дні в миску зі звичною їжею кілька гранул сухого корму. У випадку, якщо тварина відмовляється від сухої їжі, змочіть гранули у воді, змішайте з основним кормом.
5
Збільшуйте кількість сухого корму щодня. При цьому скорочуйте дозу звичної для кота їжі. Слідкуйте за кількістю води в мисці. Поступово сухий корм повністю витіснить іншу їжу з раціону кішки.
6
Насипайте 2-3 рази на день необхідну дозу сухого корму в чисту миску. Зверніть увагу на рекомендовану норму споживання корму, зазначену на упаковці, і не перевищуйте її.
7
Надайте кішці постійний доступ до свіжої чистої питної води, інакше може виникнути зневоднення організму. Враховуйте, що води потрібно в 4-5 разів більше за обсягом, ніж сухих гранул. Коли тварина повністю переведено на сухий корм, звичайну їжу давати вже не можна.
Корисна порада
Визначити, наскільки добре сухий корм підходить вашому вихованцеві, можна за зовнішніми показниками - хорошому фізичному стану, блискучому вовняному покриву, підтримці постійної маси, своєчасному спорожнення кишечника.
З приводу шкоди чи користі сухого корму для тварин єдиної думки немає. Але заводчики частіше віддають перевагу саме їм, завдяки зручності, невисокою ціною і збалансованому складу, багатому вітамінами. Якщо ж кіт харчується продуктами «зі столу», переводити його на сухий корм потрібно правильно і поступово, щоб не нашкодити здоров'ю вихованця.
Інструкція
1
Вивчіть весь пропонований асортимент котячих сухих кормів у різних цінових сегментах. Приділіть особливу увагу якості, складу, рекомендаціям виробників і термінами зберігання, вказаними на упаковці. Адже після повного переходу на сухий корм тварині вже буде не можна давати натуральну їжу і додаткові вітаміни. Всі необхідні для здоров'я поживні речовини повинні міститися у складі сухого корму. Перевагу, безумовно, слід віддати кормів суперпремиум і преміум класу (Iams, Royal canin, Hills). Не рекомендується поєднувати вологу їжу і такі корми.
2
Переводите тварини на сухий корм протягом 10-7 днів. Але тільки за умови, що ваш кіт абсолютно здоровий, грайливий і не чекає поповнення потомства. Ветеринари рекомендують перед зміною раціону звернути увагу на звички кота. Якщо він завжди п'є мало води, переклад такої тварини на сухий корм небажаний, в іншому випадку можуть постраждати сечовий міхур і нирки. Достатню кількість рідини такі кішки отримують зазвичай з вологої їжі. Однак є один нескладний спосіб: на перших порах злегка розмочуйте «сушку» для свого вихованця.
3
Перший час не звертайте уваги на зазначену на упаковці котячого сухого корму дозування. У перші два дні підсипте до традиційного раціону новий корм. Цілком вистачить 10-15 «сухариків». Розмочуйте корм в їжі, кидаючи його безпосередньо в миску. Уважно стежте, щоб у кота завжди була в достатній кількості свіжа вода. У майбутньому ваш вихованець, який живиться одним сухим кормом, повинна випивати води в чотири рази більше з'їденого корму. В іншому випадку зростає ризик розвитку у тварини сечокам'яної хвороби, особливо у самців.
4
Збільшуйте щодня в два рази кількість доданого, попередньо розмоченого корму, а обсяги натуральної їжі пропорційно скорочуйте. Якщо протягом декількох днів кіт залишає корм не зворушеним в мисці, змініть виробника і спробуйте насипати «сухарики» без розмочування, окремо.
5
До десятого дня виключіть з раціону всі інші продукти, залишивши тільки сухий корм. Чи не підгодовуйте вихованця зі столу і не віддавайте йому залишки своєї їжі. Тепер кіт повинен бути повністю переведений на сухе харчування.